Dorota Gawryluk z nowym stanowiskiem w Polsacie

Piotr Witwicki szefem informacji

Dorota Gawryluk

Dorota Gawryluk obejmie nowoutworzone stanowisko dyrektora zarządzającego pionu kanałów tematycznych w Grupie Polsat Plus i Telewizji Polsat. Do jej obszaru odpowiedzialności zostaje włączony Polsat Box Go. Opuszczone przez Gawryluk stanowisko dyrektora pionu informacji i publicystyki obejmie Piotr Witwicki.

Pion kanałów TV4 i TV6 zostaje włączony do pionu programowego, a kanały zostają włączone do pionu programowego, zarządzanego przez odpowiedniego członka zarządu, czyli w tym przypadku Edwarda Miszczaka.

– Zmiany, jakie są wprowadzane, mają na celu dostosowanie struktury Grupy do szybko zmieniającego się rynku mediów elektronicznych, w tym w szczególności telewizji i treści wideo – podano w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

– Dorota Gawryluk jest jedną z czołowych menedżerek Grupy Polsat Plus i postanowiliśmy wykorzystać jej kompetencje zarządcze w obszarze, który jest kluczowy dla naszej przyszłości. Stąd powierzenie jej odpowiedzialności za szybki i skuteczniejszy rozwój kanałów tematycznych Telewizji Polsat oraz wzmocnienie treści serwisu streamingowego Polsat Box Go. W rynku, jak i w strukturze naszych przychodów rośnie systematycznie udział kanałów tematycznych. Widzimy też zdecydowaną potrzebę wzmocnienia pozycji serwisu Polsat Box Go – mówi Mirosław Błaszczyk, prezes Grupy Polsat Plus.

Do obszaru odpowiedzialności Doroty Gawryluk zostaje włączony dział badań i analiz – jest to naturalne działanie, które ułatwi planowanie i szybkie wprowadzanie odpowiednich zmian programowych w kanałach tematycznych, jak i w zakresie treści udostępnianych w serwisie Polsat Box Go.

Dorota Gawryluk jako dyrektor zarządzająca będzie bezpośrednio raportowała do prezesa zarządu. Obecny dyrektor kanałów tematycznych Radosław Sławiński pozostaje na stanowisku i będzie podlegać Gawryluk.

Piotr Witwicki zastąpi Dorotę Gawryluk

Piotr Witwicki będzie nowym dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. Będzie odpowiedzialny za bezpośrednie zarządzanie operacyjne kanałami oraz portalami i serwisami internetowymi w obszarze informacji Grupy Polsat Plus. Będzie podlegał członkowi zarządu Adamowi Nowe.

Dorota Gawryluk dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat została w kwietniu 2018 r. Prowadzi w stacji również „Wydarzenia”.

Dziennikarka jest związana z Polsatem od początku swojej kariery zawodowej, prowadziła m.in. „Informacje” i program „Dorota Gawryluk zaprasza”. Przez kilka lat pracowała również w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, TOK FM, „Uważam Rze”, „Idziemy”, „Dziennikiem”, „Faktem” i „Rzeczpospolitą”.

Piotr Witwicki redaktorem naczelnym Interii został w grudniu 2020 r. W stacji prowadzi „Wydarzenia” i „Gościa Wydarzeń”.

Z Telewizją Polsat Witwicki jest związany od 2008 roku, kiedy uruchomiono Polsat News. Był reporterem i prowadził programy publicystyczne, obecnie jest gospodarzem „Śniadania w Polsat News” oraz niektórych wydań „Graffiti” i „Gościa Wydarzeń”, potem został koordynatorem Polsatnews.pl. Przed pracą w Polsacie Witwicki był producentem w TVN i dziennikarzem TVP.

Pęcznieje liczba kanałów informacyjnych Polsatu

Pion informacji i publicystyki odpowiada za „Wydarzenia”, kanały Polsat News, Polsat News 2 i Wydarzenia 24 (zajmie wkrótce miejsce uruchamianej na MUX-1 stacji W24), a wkrótce także za nowy kanał Polsat News Polityka (zastąpi dotychczasowe Wydarzenia 24).

Z danych Nielsena wynika, że w październiku br. Polsat News miał 2,06 proc. udziału w rynku, a Wydarzenia 24 – 0,83 proc. (dane Nielsena).