Zbiórka dla rodziny zmarłego dziennikarza „Gazety Wyborczej” przekroczyła 30 tys. zł i trwa

Piotr Winnicki osierocił córeczkę Klarę

30 tys. zł dla rodziny zmarłego 25 grudnia dziennikarza Piotra Winnickiego zebrano w ciągu dwu dni. Zbiórka założona na Zrzutka.pl wciąż trwa.

Piotr Winnicki, dziennikarz ekonomiczny związany z „Gazetą Wyborczą”, a wcześniej z Forsal.pl, Onetem i Wirtualną Polską, zmarł w wieku 42 lat, zostawiając żonę i córkę.

„Ponieważ sprawy potoczyły się z niewiarygodną szybkością, Piotr nie miał możliwości, żeby zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę, zwłaszcza 4,5-letnią ukochaną córeczkę, Klarę” – napisali na stronie zbiórki, której cel ustalono na 30 tys zł, organizatorzy – koledzy i koleżanki z redakcji Wyborcza.biz.

Czas zbiórki został określony na 90 dni – ale do osiągnięcia celu wystarczyły dwa. W czwartek około 17.15 dzięki pojedynczej wpłacie 500 zł od anonimowego darczyńcy cel został przekroczony. Łącznie w ciągu dwu dni dokonano ponad 230 wpłat. Akcję wsparli m.in. koledzy Winnickiego z Agory: Paweł Wroński, Wojciech Maziarski, Dominika Wielowieyska, Witold Gadomski i Wiktoria Bieliaszyn. Kwotę 2 tys. zł wpłaciła też Solidarność Agory.

Pierwotnie Anita Leowska-Skiba, redaktorka prowadząca w Wyborczej.biz, założycielka zbiórki, ustawiła jako cel 10 tys. zł. Ale już w środę po południu zebrana kwota była niemal dwukrotnie wyższa. Wtedy cel podniesiono do 30 tys. zł. Po jego przekroczeniu nowy cel zbiórki nie został określony, a wpłaty nadal spływały.