Polska Press wręczyła nagrody – głównie ministrom rządu PiS

Wszystkim nominacjom towarzyszyły laudacje, z których wynikało, że rząd odnosi sukcesy, a Polska znakomicie się rozwija

Znacjonalizowany pod koniec 2020 roku koncern medialny Polska Press (PKN Orlen) po raz pierwszy wręczył nagrody Giganci Polska Press. Nagrody trafiły m.in. do ministrów rządu i prezesa Narodowego Banku Polskiego, a sekretarz generalny PiS odczytał ciepły list od Jarosława Kaczyńskiego.

Imprezę, którą w niedzielę w prime time transmitowała TVP 2, honorowym patronatem objął Mateusz Morawiecki. Na scenie nagrodzonych emablowali współprowadzący: Dorota Kania (członkini zarządu Polska Press) oraz Anna Popek i Michał Adamczyk (oboje z TVP).

Wszystkim nominacjom towarzyszyły laudacje, z których wynikało, że rząd odnosi sukcesy, a Polska znakomicie się rozwija. W przemówieniach laureatów również nie brakowało optymizmu – szef NBP Adam Glapiński po raz kolejny zapewnił, że wychodzimy na prostą i od początku było to dla niego oczywiste, Mariusz Błaszczak, szef MON, mówił o bezpiecznym kraju i modernizacji armii, szef PKP cieszył się z rozwoju sieci kolejowej, a Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi, zapewniał, że jesteśmy bezpieczni pod względem dostaw żywności.

Wyróżnienie specjalne za relacjonowanie wojny w Ukrainie dostali reporterzy TVP.

Na scenie politykom zaśpiewali m.in. Kasia Cerekwicka, Krzysztof Cugowski i zespół Zakopower.