„Dziennik Wschodni” poszukuje redaktora naczelnego

"Dziennik Wschodni" to jedna z ostatnich codziennych gazet regionalnych, która nie należy do Grupy Polska Press

Środowe spotkanie dziennikarzy z nowym zarządem wydawnictwa Corner Media, do którego należy „Dziennik Wschodni”, nie przyniosło rozwiązania patowej sytuacji w redakcji. Redakcji brakuje redaktora naczelnego, dziennikarzy i wydawców.

W poniedziałek nowy zarząd Corner Media reprezentowany przez prezes Annę Sztal zwolnił dotychczasowego redaktora naczelnego „Dziennika Wschodniego” Krzysztofa Wiejaka. Na jego miejsce nie powołano do tej pory nikogo innego, a gazetą zarządza zastępca redaktora naczelnego Paweł Buczkowski.

– Byliśmy zdziwieni, że nie przedstawiono nam nowego naczelnego. Czekaliśmy na niego, bo to byłaby deklaracja kierunku, w jakim pójdzie gazeta z nowym właścicielem – mówi „Presserwisowi” osoba z redakcji „DW”, która nie chce wypowiadać się pod nazwiskiem.

Jedyną decyzją personalną, jaką ogłosiła Sztal, było przywrócenie do pracy Eweliny Burdy, dziennikarki z Białej Podlaskiej, która została zwolniona kilka miesięcy temu w ramach oszczędności.

Gazeta pozostaje jednak bez naczelnego. Pogłoskom o powołaniu na to stanowisko zaprzeczył Wojciech Mucha, były redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. „DW” szuka również dziennikarzy i wydawców.

– Prawdę mówiąc lokalny rynek jest płytki. Mamy w Lublinie dwa uniwersytety, ale to nie znaczy, że wychodzą z nich odpowiednie kadry – komentuje Mateusz Orzechowski, szef wydawnictwa „Wspólnota”, które wydaje 11 tygodników i portali lokalnych na Lubelszczyźnie.