Dorota Kania nadal pojawia się „Wiadomościach” TVP 1, ale rzadziej niż rok temu

Od 5 września do 27 listopada 2022 roku Dorota Kania pojawiła się w głównym wydaniu Wiadomości dziesięć razy

Dorota Kania, członkini zarządu i redaktorka naczelna Polska Press, w głównym wydaniu „Wiadomości” pojawia się rzadziej niż przed rokiem, kiedy TVP rządził Jacek Kurski.

5 września Jacka Kurskiego na fotelu prezesa TVP zastąpił Mateusz Matyszkowicz. „Jak wieść niesie: nowy prezes TVP dał bana na media Polski Press w Telewizji Publicznej. Źródła informują, że wynika to z osobistej niechęci Matyszkowicza do naczelnej PPG (D. Kani)” – napisał 8 września na Twitterze Marcin Dobski, dziennikarz Salon24.pl.

Dorota Kania nie zniknęła jednak z „Wiadomości” TVP 1, ale jest jej zdecydowanie mniej w głównym wydaniu dziennika telewizji publicznej niż za prezesury Jacka Kurskiego.

Z udostępnionych „Presserwisowi” danych PSMM Monitoring & More wynika, że w dniach 5 września – 27 listopada 2022 roku Dorota Kania pojawiła się w „Wiadomościach” dziesięć razy. Występowała w roli ekspertki, głównie krytykując opozycję (sześć razy).

Dla porównania w analogicznym okresie rok wcześniej (5 września – 27 listopada 2021 roku) Dorota Kania miała 25 wystąpień w „Wiadomościach”, 15 z nich to była krytyka opozycji (głównie w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią).

Dorota Kania od 1 kwietnia 2021 roku jest redaktorką naczelną i członkinią zarządu Polska Press. Pracę w wydawnictwie rozpoczęła po tym, jak przejął je państwowy koncern PKN Orlen.