Wciąż nie ma porozumienia zarządu RASP ze związkowcami

Rusza czwarta tura negocjacji

Ringier Axel Springer Polska przeprowadzi duże zwolnienia grupowe

Dziś rozpoczyna się czwarta tura negocjacji związkowców z zarządem Ringier Axel Springer Polska w sprawie zwolnień grupowych.

Jak wynika z komunikatu RAS Polska z 11 października, zwolnienia mają objąć 8 proc. zatrudnionych na etacie, czyli ok. 120 osób. Związkowcy postulują zmniejszenie liczby planowanych zwolnień, godne odprawy dla osób objętych zwolnieniami grupowymi oraz szeroki pakiet pomocy socjalnej, osłonowej oraz mechanizmów naliczania m.in. dodatków wynikających ze stażu pracy.

Zwolnienia w Ringier Axel Springer Polska

Jak dowiedział się nieoficjalnie „Presserwis”, kilka dni temu związkowcy przesłali do pracowników wydawnictwa mail, w którym zdementowali plotki, jakoby uczestniczyli w tworzeniu listy osób do zwolnienia.

„Chcemy (…) stanowczo zdementować plotki rozpowszechniane wśród pracowników RASP, jakoby przedstawiciele związków zawodowych uczestniczących w konsultacjach wraz z zarządem spółki tworzyli listy nazwisk osób przewidzianych do zwolnień grupowych. Wyznaczenie osób, które one obejmą, leży wyłącznie w kompetencjach menadżerów/kierowników konkretnych obszarów. My w żaden sposób nie bierzemy udziału w tym procesie” – napisano do pracowników.

Zgodnie z komunikatem RASP wiadomo, że do likwidacji są VOD.pl, Literia.pl i „Auto Świat” w formie papierowej. Z kolei „Przegląd Sportowy” ma się ukazywać tylko dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.