O. Ludwik Wiśniewski w liście do Jarosława Kaczyńskiego: TVP zatruwa duszę narodu

O. Ludwik Wiśniewski wytyka Jarosławowi Kaczyńskiemu, że robi dokładnie to samo, o co kiedyś oskarżał komunistów w PRL

O. Ludwik M. Wiśniewski, dominikanin, duszpasterz akademicki i działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, napisał do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, list otwarty. Oskarża TVP o „zatruwanie Duszy Narodu”.

List, jak we wstępie napisał o. Ludwik M. Wiśniewski, powstał 15 sierpnia, a opublikowany został wczoraj, m.in. w Rp.pl i Wyborcza.pl.

O. Wiśniewski o TVP: „Półprawdy, kłamstwa, pomówienia”

„Wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, »lały się« półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski; zohydzanie »Unii Europejskiej« i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry”.

Dalej o. Ludwik M. Wiśniewski pisze: „W wymarzonej, wolnej Polsce, publiczna telewizja kierowana przez Pana Jacka Kurskiego oskarża politycznych konkurentów o największe zbrodnie, o świadome niszczenie Polski, o świadome niszczenie polskiej rodziny i polskiej kultury, o plan zniszczenia Kościoła, o realizowanie interesów nie Polski, ale obcych mocarstw….itd….itd… To wszystko polska telewizja czyni – co jest szczególnie bolesne – z odwoływaniem do Ewangelii i ubieraniem niegodziwości w szaty religijne. To jest zatruwanie Duszy Narodu! Nad tym nie można przejść do porządku dziennego! Tu nie można być obojętnym!”.

Dominikanin wytyka też Kaczyńskiemu, że robi dokładnie to samo, o co kiedyś oskarżał komunistów w PRL. Napisał: „Drogi Panie Prezesie. Przypominam sobie spotkanie sprzed lat, na którym był obecny – jeśli się nie mylę – także Pan, a na którym stwierdziliśmy, że fałsz, jakim karmiła ludzi władza komunistyczna, to była zbrodnia na Duszy Narodu. Mówiliśmy wtedy, że w Polsce, jaką zbudujemy, będziemy wyczuleni na prawdę i sprawiedliwość; że »w naszej Polsce« będzie szanowany każdy człowiek, także o odmiennych poglądach” (fragmenty listu za: www.rp.pl/polityka/).