„Fakt” przegrał w sądzie z Kancelarią Sejmu ws. sprostowania

Elżbieta Witek nie leciała rządowym śmigłowcem

Elżbieta Witek

Na portalu internetowym „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) zamieszczono sprostowanie nieprawdziwej informacji z września ub.r., jakoby marszałek Sejmu Elżbieta Witek na Forum Ekonomiczne w Karpaczu poleciała rządowym śmigłowcem. To efekt prawomocnego orzeczenia sądowego.

Sprostowanie dotyczy artykułu „FORUM W KARPACZU. Spektakularne lądowanie marszałek Sejmu. Mamy wideo” opublikowanego na Fakt.pl 9 września ub.r.

W sprostowaniu stwierdzono, że w tekście „podano nieprawdziwe informacje na temat rzekomej wizyty Marszałek Sejmu Elżbiety Witek rządowym śmigłowcem na Forum Ekonomicznym w Karpaczu”. – Sytuacja taka nie miała miejsca. Marszałek Sejmu nie było w Karpaczu w trakcie tego Forum Ekonomicznego – wyjaśniono.

Sprostowanie zamieszczono na portalu „Faktu” w środę, wykonując prawomocne orzeczenie sądowe. – Roku i przegranej w dwóch instancjach sądowych potrzebował wydawca serwisu Fakt.pl (RASP), by w końcu sprostować, że Marszałek Sejmu nie leciała śmigłowcem na Forum w Karpaczu we wrześniu’21, gdyż w ogóle nie była tam obecna – skomentował na Twitterze Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

W połowie lipca br. w wydaniu drukowanym „Faktu” zamieszczono przeprosiny dla Michała Figurskiego za publikacje z lat 2015-2017 o jego stanie zdrowia, przedstawiając go w sytuacjach prywatnych. To efekt sądowej ugody Ringier Axel Springer Polska z dziennikarzem.

Według badania Mediapanel w lipcu br. przeglądarkową wersję portalu „Faktu” odwiedziło 11,25 mln użytkowników (37,86 proc. wszystkich polskich internautów), spędzając średnio po 14 minut i 43 sekundy.