Mikołaj Tyczyński wraca do Radia Nowy Świat z „Neo-soulówką”

We wtorek 2 sierpnia na antenie Radia Nowy Świat zadebiutował ze swoją nową autorską audycją Mikołaj Tyczyński. To „Neo-soulówka”, wakacyjna wersja „Soulówki”, różniąca się doborem tematów i muzyki.

We wtorek 2 sierpnia na antenie Radia Nowy Świat zadebiutował ze swoją nową autorską audycją Mikołaj Tyczyński. To „Neo-soulówka”, wakacyjna wersja „Soulówki”, różniąca się doborem tematów i muzyki.

Tyczyński związany jest z Radiem Nowy Świat niemal od samego początku nadawania rozgłośni. We wtorki w godz. 15:00-16:00 prowadzi tam „Soulówkę”, która zniknęła z anteny na dwa miesiące. Teraz wraca w tym samym paśmie jako „Neo-soulówka”.

– To godzina, podczas której, będziemy obserwować, jak zmieniała się muzyka soul i funk od lat 90-tych, kiedy zaczęto mówić o nowym otwarciu i pomyśle na ten gatunek, do nagrań najnowszych, z tego roku, miesiąca, czy nawet tygodnia – zapowiadają radiowcy.

W pierwszej odsłonie nowego cyklu Tyczyński wziął na warsztat płytę „Back to Black” zmarłej przed 11. laty wokalistki Amy Winehouse.

W ramach nowej, letniej ramówki na antenie Radia Nowy Świat znalazło się więcej miejsca dla młodych artystów i dziennikarzy. Od 3 lipca nadawana jest audycja pod wspólną nazwą „Mogli w niedzielę”, która w lipcu i sierpniu zastępuje „Piosennik” Andrzeja Poniedzielskiego. Program (emisja co niedziela, godz. 20:00 – 21:00) pomyślany został jako zaproszenie, skierowane przede wszystkim do młodych artystów polskiej sceny kulturalnej. Czwartkowy „Numer na bis” Marii Zamachowskiej nadawany jest latem we wtorkowe przedpołudnie od 10:00 do 11:00, a w to miejsce z „Motywem przewodnim” pojawił się Mateusz Kuśmierek.

W ub.r. Radio Nowy Świat osiągnęło 7,9 mln zł z wpłat od słuchaczy i 456 tys. zł przychodów komercyjnych. Przy wzroście kosztów operacyjnych z 3 do 6,5 mln zł jego zysk netto zmalał z 3,4 do 1,7 mln zł. Rozgłośnia utrzymuje się głównie z wpłat słuchaczy. W tej chwili na serwisie Patronite wspiera ją 30,6 tys. patronów, którzy co miesiąc wpłacają ponad 619 tys. zł. Ogółem stacja zebrała już 18,2 mln zł.