Robert Horbaczewski przestał być naczelnym „Kroniki Tygodnia”

Robert Horbaczewski

Robert Horbaczewski po dwóch latach zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego tygodnika „Kronika Tygodnia” (Grupa Wydawnicza Słowo). P.o. naczelnym został Piotr Pyrkosz, który kierował tytułem do 2019 roku.

Od 1 kwietnia Horbaczewski jest dziennikarzem serwisu Prawo.pl. – Postanowiłem połączyć doświadczenie wynikające ze współpracy z „Rzeczpospolitą”, gdzie pracowałem dla działu prawnego i ekonomicznego, z doświadczeniem, którego przez lata nabyłem w mediach lokalnych. W Prawo.pl będę łączył biznes z samorządem – mówi „Press”.

Horbaczewski naczelnym tygodnika został w marcu 2019 roku, zastąpił Piotra Pyrkosza (naczelny od 2013 roku). Teraz Pyrkosz przejął jego obowiązki jako p.o. redaktor naczelny. Będzie łączył je z kierowaniem innym tytułem wydawnictwa, „Słowem Podlasia”.

Horbaczewski z „Kroniką Tygodnia” związany był od ponad 25 lat. Przez 20 lat był także lubelskim współpracownikiem „Rzeczpospolitej”, pisał także dla „Press” i „Presserwisu”.

„Kronika Tygodnia” to tygodnik z wiadomościami z regionu Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa i Biłgoraju. Ukazuje się od 1993 roku, założyła ją część zespołu „Kroniki Zamojskiej”.