Maciej Dolega prowadzącym poranki w TVP Info

"Bierzemy najlepszych z konkurencji"

Maciej Dolega

Maciej Dolega – były prezenter pogody TVN Grupa Discovery – zostanie nowym prowadzącym poranki w TVP Info – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. – Trafia na moje biurko ostatnio bardzo dużo CV od pracowników konkurencji, wybieramy najlepszych – mówi nam szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski.

Maciej Dolega ma prowadzić poranny program „Wstaje dzień” na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. Ma zadebiutować w poniedziałek 12 kwietnia. Będzie też prowadził nowe odsłony tego programu, które TVP Info planuje emitować w weekendy – między godz. 6.00 – 7.00.

Jak informowaliśmy miesiąc temu Dolega z początkiem marca rozstał się z TVN Grupa Discovery.

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że zatrudnienie Macieja Dolegi to część procesu stałego polepszania oferty programowej TVP Info. – W ostatnim czasie spływa na moje biurko bardzo dużo CV od pracowników konkurencji. Właściwie aplikują na każde możliwe stanowisko. Wybieramy tych najlepszych, właśnie z myślą o ciągłym rozwoju – komentuje Olechowski.

Prawie 10 lat w TVN

Maciej Dolega z TVN był związany od 2012 roku. W swojej karierze prowadził wieczorny „Teleserwis” w TVN24, był także prezenterem pogody w TVN i TVN24, prezenterem magazynu „Meteo News” w TVN Meteo.

Początkowo prowadził też prognozę pogody w TTV.

Nie tylko Dolega

W ostatnim czasie z TVN do TVP Info przeszli m.in. Karolina Pajączkowska czy Paweł Blajer. Wcześniej także Michał Adamczyk, Magdalena Ogórek czy Krzysztof Ziemiec.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność minutowa TVN24 wynosiła 334 tys. osób, a udział w rynku oglądalności – 5,02 proc. W tym samym czasie średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 245 tys. osób, a udział w rynku oglądalności – 3,68 proc.