Katarzyna Kieli poza radą nadzorczą TVN. Roanne Weekes za Rafała Ogrodnika w zarządzie Discovery Polska

Katarzyna Kieli

Z zarządu spółki Discovery Polska odwołany został Rafał Ogrodnik (pozostaje w zarządach kilku innych spółek z TVN Grupy Discovery), a w jego miejsce weszła Roanne Lea Weekes. Ponadto Weekes została członkiem rady nadzorczej spółki TVN, zastępując tam Katarzynę Kieli – ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Rafał Ogrodnik był w zarządzie Discovery Polska od 2014 roku. Od połowy 2018 roku jest członkiem zarządów spółek TVN i TVN Media (odpowiada za finanse, wsparcie biznesu oraz integrację obu TVN i Grupy Discovery).

W połowie 2019 roku Ogrodnik dołączył do zarządu spółki Scripps Networks Interactive, a jesienią ub.r. do zarządu Stavki, spółki zależnej TVN nadającej kanał TTV.

Roanne Lea Weekes pełni funkcję dyrektorskie w kilku brytyjskich spółkach należących do koncernu Discovery, m.in. Discovery Networks International Holdings, DNI Licensing, Discovery Lightning Investments i DNI Foreign Holdings.

W grudniu ub.r. z zarządem Discovery Polska pożegnała się Katarzyna Kieli, szefowa Discovery w regionie EMEA, która była we władzach spółki od jej uruchomienia w 2001 roku. Równocześnie do zarządu został powołany Grzegorz Ziółkowski, wiceprezes ds. podatkowych Discovery w regionie EMEA i członek zarządu ds. finansowych w Fundacji TVN.

Od połowy 2017 roku w zarządzie Discovery Polska jest Dorota Żurkowska-Bytner.

W 2019 roku spółka Discovery Polska osiągnęła wzrost przychodów o 18,3 proc. do 113,97 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 5,3 mln zł zysku do 7,92 mln zł straty. Jej wynik netto mocno obciążyło obniżenie z 33 mln zł do zera posiadanych udziałów Green Content, nadawcy kanału Metro.

Weekes za Katarzynę Kieli w radzie nadzorczej

TVN W styczniu br. Roanne Lea Weekes weszła też w skład rady nadzorczej spółki TVN. Zastąpiła tam Katarzynę Kieli, która była członkiem rady nadzorczej firmy od wiosny 2018 roku.

W radze nadzorczej TVN pozostają wiceprezes i główna prawniczka Discovery Savalle Sims oraz Jean Briac Perrette, prezes i CEO Discovery International.

W ostatnich miesiącach znacząco zmniejszono skład zarządu TVN. We wrześniu z firmy odszedł prezes Piotr Korycki, jego obowiązki przejęła Katarzyna Kieli. W październiku z TVN pożegnali się członkowie zarządu Maciej Maciejowski (odpowiadał za pion internetowy) i Tomasz Marszałł (nadzorował marketing), a dwa tygodnie temu poinformowano, że z firmy odchodzą dyrektor personalna Agnieszka Trysła i dyrektor komunikacji korporacyjnej Marcin Barcz, niedługo wcześniej odwołani z zarządu.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że z redakcji TVN24 ma zostać zwolnionych kilkanaście osób. – Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku – tłumaczył Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery.

Pod koniec ub.r. nadawca zwolnił w swojej centrali i oddziałach regionalnych ok. 30 osób, m.in. z TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

W styczniu br. TVN Grupa Discovery rozesłał do pracowników ankiety z pytaniami o współpracę z innymi firmami, które mogą być konkurencją dla nadawcy. Oprócz tego mieli się oni zapoznać z dokumentem informującym m.in. że za konflikt interesów uważa się zatrudnianie członka rodziny czy randki ze współpracownikami.

W lutym z nadawcą rozstali się dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, ostatnio związany z portalem TVN24.pl (w kwietniu zacznie pracę w Wirtualnej Polsce), zajmujący się głównie tematyką zagraniczną publicysta Jacek Pałasiński, dziennikarz Igor Sokołowski i korespondentka w Paryżu Anna Kowalska.

W 2019 roku TVN osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 5 proc. do 2,07 mld zł oraz wyniku netto ze 157,71 mln zł straty do 540,57 mln zł zysku. Firma na koniec roku zatrudniała 1,6 tys. osób, zwiększyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i badania.