Ostatnio dodane

Kto zostanie Dziennikarzem Roku 2020?

Trwa głosowanie

Do 1 grudnia redakcje głosują na Dziennikarza Roku 2020. A walka o wygraną w ośmiu kategoriach konkursowych Grand Press wchodzi w finałową fazę, bo od 6 listopada do akcji wkracza 14-osobowe jury, które oceni każdą ze zgłoszonych prac.

Redakcja magazynu „Press” zakończyła już przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Grand Press. Teraz 14-osobowe jury oceni każde ze zgłoszeń i wybierze finalistów w ośmiu kategoriach, a na finałowym posiedzeniu 8 grudnia zdecyduje, kto zostanie zwycięzcą.

Już po raz 24. kolegia redakcyjne polskich mediów wybiorą Dziennikarza Roku. Nagrodę tę może otrzymać tylko osoba fizyczna wykonująca zawód dziennikarza. O wyjątkowości tego tytułu stanowi fakt, że to sami dziennikarze wybierają najlepszą/najlepszego spośród siebie. Jest to jedyne takie wyróżnienie w branży mediów.

Kandydatów mogą zgłaszać kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz profesjonalne redakcje internetowe, zatrudniające zawodowych dziennikarzy i mogące okazać wpis do sądowego rejestru dzienników i czasopism sprzed 1 stycznia 2020 roku.

Każda redakcja ma prawo do nominowania od jednego do trzech kandydatów zarówno z mediów ogólnopolskich, jak i lokalnych, przy czym żaden nie może być pracownikiem redakcji nominującej lub redakcji z nią strukturalnie powiązanych. Zwycięzcą zostanie dziennikarz, który w głosowaniu redakcji otrzyma największą liczbę punktów.

Zgłoszenia od redakcji przyjmowane są do 1 grudnia 2020 roku wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez e-mail na adres: grandpress@press.pl

Każde zgłoszenie jest potwierdzane w ciągu 24 godzin e-mailem zwrotnym. Zgłoszenie bez e-maila potwierdzającego odbiór jest nieważne. Szczegóły – w regulaminie konkursu.

Zwycięzcę konkursu Dziennikarz Roku 2020 oraz laureatów nagród Grand Press 2020 poznamy podczas relacji z gali 8 grudnia w Muzeum Polin.

Zapraszamy redakcje do głosowania!

Organizatorami konkursu są: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press
Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Grupa Lux Med, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Jeronimo Martins Polska, Storytel
Partner nagrody Grand Press Economy: Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital: Facebook
Partner Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner gali: British American Tobacco.

Tytuł Dziennikarza Roku 2019 zdobył Tomasz Sekielski.