Ostatnio dodane

30 tys. słuchaczy porannej audycji Marcina Łukawskiego w Open.FM

Radio 357 przygotowuje się do startu

Marcin Łukawski

W czwartek o 7.00 została nadana przedpremierowa audycja Marcina Łukawskiego w Open.FM Wirtualnej Polski. Słuchało jej około 30 tys. użytkowników. Redakcja Radia 357 rozważa nadawanie w formule kilku godzin dziennie, jeszcze przed startem stacji, ale Tomasz Michniewicz zastrzega, że „na razie to luźny pomysł”.

W czwartek 22 października, Wirtualna Polska udostępniła sygnał „Radia 357 Przedpremierowo” na platformie Open.fm, trwają też przygotowania do możliwości odtwarzania programu w WP Pilocie. Poranną audycję od 7.00 do 9.00 poprowadził Marcin Łukawski. W studiu Wirtualnej Polski porozmawiał m.in. z doktorem Tomaszem Rożkiem, w audycji pojawili się również Krzysztof Szubzda i Łukasz Błąd. Gościem poranka był Filip Jaślar z Grupy MoCarta, a o muzykę zadbał Piotr Stelmach.

Jak wynika z naszych informacji, poranną audycję Marcina Łukawskiego na platformie Open.FM słuchało prawie 30 tys. użytkowników. Paweł Milewski, dyrektor obszaru Poczta i Open.FM w Wirtualnej Polsce stwierdza, że przygotowanie technologiczne transmisji, od pomysłu do realizacji to były „naprawdę szalone 72 godziny”.

– Za ten fantastyczny początek dziękuję zarówno ekipie Radia 357, jak i Open.FM oraz Studia WP, wszyscy wykonali tytaniczną pracę. Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z wyników, jak i pierwszych reakcji słuchaczy, którzy czekali na poranki prowadzone przez Marcina Łukawskiego. Przygotowujemy się oczywiście do kolejnych audycji z udziałem wybitnych radiowców – ocenia.

Możliwe wcześniejsze nadawanie kilka godzin dziennie

W czwartek podczas live na Facebooku Tomasz Michniewicz zaproponował słuchaczom, czy byliby zainteresowani szybszym startem radia w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli wyrażą zainteresowanie, zespół jest skłonny nadawać na początek na przykład 10 godzin dziennie. W tym celu miałby zostać dodany kolejny próg zbiórki w serwisie Patronite.pl po przekroczeniu którego dziennikarze mieliby fundusze na audycje przedpremierowe. Pierwsza z nich została już wyemitowana w ostatni piątek (Piotra Stelmacha), w poniedziałek – Oli Budki, w czwartek Łukawskiego, wiadomo także, że 1 listopada zabrzmi „Muzyka ciszy” Marka Niedźwieckiego.

Tomasz Michniewicz w rozmowie z nami stwierdził jednak, że „na razie to luźny pomysł”. Spotkał się jednak z entuzjazmem fanów tworzącej się rozgłośni.

Start Radia 357 zaplanowano na grudzień, stacja znajdzie się w bezpłatnej ofercie Open.fm i WP Pilot. Do tej pory w serwisie Patronite.pl zebrano łącznie ok. 280 tys. złotych na działanie radia, zadeklarowana kwota wsparcia to ponad 266 tys. zł miesięcznie. Liczba patronów regularnie rośnie – obecnie to już ponad 11 tys. osób.

Radio 357 będzie spółką komandytową ze spółką z o.o. w roli komplementariusza (odpowiada ona za bieżące zarządzanie firmą). Spółdzielnia dziennikarska oraz spółka z o.o. będzie miała wpływ na skład zarządu, a spółdzielnię tworzą dziennikarze, którzy na co dzień będą wchodzić w skład redakcji. Właścicielami spółki komandytowej będą również Kuba Strzyczkowski oraz Marek Niedźwiecki.