Ostatnio dodane

Rzecznik szefa policji zamieścił mem kpiący z „Gazety Wyborczej”, po krytyce usunął go

Mariusz Ciarka

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, Mariusz Ciarka zamieścił na Twitterze mem kpiący z „Gazety Wyborczej” . Po krytyce usunął wpis i wytłumaczył, że był on utrzymany „w tonie żartobliwym”.

Mariusz Ciarka umieścił wpis jako komentarz do twitta Sławomira Jastrzębowskiego, który wstawił na swoim koncie screen z tekstem o sędzim Wojciechu Łączewskim. Gdy zapytany przez Ciarkę Jastrzębowski wyjaśnił, że tekst ukazał się na serwisie internetowym „Gazety Wyborczej”, policjant zamieścił mem wyśmiewający ten tytuł.

Tekst na udostępnionym zdjęciu brzmi: „ Są 3 rodzaje informacji w tej gazecie. Prawdziwe – czyli nekrologi oraz cena, prawdopodobne – czyli prognoza pogody oraz kursy walut, a na końcu nieprawdziwe – czyi cała reszta”.

Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji i media. pic.twitter.com/cF7UD8XwgR

— Estera Flieger (@estera_flieger) October 20, 2020

Rzecznik usunął swój wpis zapewniając, że mem był nie jego autorstwa i „wyłącznie w tonie żartobliwym”. Jednak internauci komentowali go nadal pod wpisem Estery Fliereg. – Pan Ciarka walczy o jakieś stanowisko od PiS. Trzeba takie typy zrozumieć – napisał Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

Mariusz Ciarka rzecznikiem prasowym Komendy Głównej Policji jest od czerwca 2016 roku. W marcu 2018 roku był już zmuszony tłumaczyć się publicznie z wpisu na oficjalnym koncie twitterowym Policji Polskiej – gdy na krótko pojawił się tam wpis kpiący z pretensji dziennikarki Trójki, w której domu funkcjonariusze omyłkowo przeprowadzili przeszukanie.

W połowie sierpnia br. Ciarka usunął na krótko swoje twitterowe konto. – Stwierdzam, że przez całe swoje życie nie spotkałem tak wielu złośliwych ludzi, plujących na innych jadem i niepotrzebnym hejtem jak właśnie tutaj – napisał, uzasadniając tę decyzję. Po kilku tygodniach konto zostało reaktywowane, w tej chwili obserwuje je ponad 12 tys. osób.