Ostatnio dodane

Katarzyna Pruchnicka po 19 latach odchodzi z Trójki

„Do usłyszenia w innym, dobrym miejscu”

Katarzyna Pruchnicka

Dziennikarka Katarzyna Pruchnicka po 19 latach pracy żegna się z radiową Trójką. – Do usłyszenia za czas jakiś. W innym, dobrym miejscu – stwierdziła.

O tym, że złożyła wypowiedzenie z pracy w radiowej Trójce, Katarzyna Pruchnicka poinformowała w poniedziałek po południu na Facebooku.

– Co dałam Trójce? Uwielbiane przez słuchaczy sobotnie poranki („Zapraszamy na weekend”), docenianą przez rodziców, nauczycieli i nie tylko „Godzinę wychowawczą” i moje najsmaczniejsze oczko w głowie, czyli kulinarny „A nuż widelec” – wyliczyła. – Co dostałam? Warsztat dziennikarski od Mistrzów i Przyjaciół po obu stronach radiowego mikrofonu – stwierdziła.

– Do usłyszenia za czas jakiś. W innym, dobrym miejscu – zaznaczyła. Przytoczyła też mail od słuchacza, który podziękował jej za odpowiedź na przesłaną wiadomość.

Katarzyna Pruchnicka w Trójce od 2001 roku

Z radiową Trójką Katarzyna Pruchnicka była związana od wiosny 2001 roku.

Była reporterką w redakcjach publicystyki i aktualności, wydawała różne audycje (m.in. „Klub Trójki”, „TuBarona”, „Prywatna Kolekcja”), była autorką i prowadzącą audycji kulinarnych „Poszukiwacze zaginionych smaków”, „Dobra kuchnia” i „A nuż, widelec”.

Ponadto Pruchnicka prowadziła cykl „Godzina wychowawcza” oraz poranne „Zapraszamy do Trójki” w soboty.

Dziennikarze odchodzą z Trójki po odwołaniu Strzyczkowskiego

Katarzyna Pruchnicka to kolejna osoba żegnająca się z Trójką po tym, jak miesiąc temu Kuba Strzyczkowski został przez prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską odwołany ze stanowiska dyrektora stacji, które pełnił od końcówki maja br.

W połowie września z rozgłośnią po 23 latach pracy rozstał się dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach. W zeszłym tygodniu z Polskim Radiem pożegnała się Gabriela Darmetko, która oprócz Trójki pracowała też w Jedynce i Radiu BiS.

Wcześniej ze stacji odeszli m.in. Beata Pawlikowska, Tomasz Michniewicz (oboje na antenę stacji zaprosił Strzyczkowski), a także związani z rozgłośnią dłużej Jan Kałucki (przeszedł do Canal+ Sport), Katarzyna Borowiecka (prowadzi zbiórkę na internetowy podcast) i Marcin Cichoński.

Ponad tydzień temu Trójka ogłosiła, że przejdzie do niej Łukasz „Ciechan” Ciechański, poprzednio związany z Rock Radiem. W minionym tygodniu na antenie stacji zadebiutowali Witold Lazara i pracujący na co dzień w TVP Info Karol Gnat.

W miejsce Kuby Strzyczkowskiego dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal jest dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Natomiast na wicedyrektorów stacji powołano Marka Wiernika i Piotra Kordaszewskiego.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności, to rekordowo niski wynik stacji w tym badaniu.