Ostatnio dodane

Piotr Stelmach po 23 latach pracy odchodzi z radiowej Trójki

Piotr Stelmach

Dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach poinformował, że złożył wypowiedzenie z pracy w radiowej Trójce. Z rozgłośni odszedł już w maju br., do powrotu namówił go Kuba Strzyczkowski, który z funkcji szefa stacji został odwołany miesiąc temu.

– Dziś na ręce Dyrektora – Redaktora Naczelnego Programu III Polskiego Radia, Pana Michała Narkiewicza – Jodko złożyłem wypowiedzenie – poinformował Piotr Stelmach w oświadczeniu przekazanym fanpage’owi facebookowemu Stara Trójka.

– Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać – stwierdził. – Jeszcze nie raz wrócę na tym profilu ze wspomnieniami. Z Trójki. Bo przecież jest ich tak wiele… Do wkrótce. I niech będzie energia! – zapewnił.

– The man on the wireless cries again… – dodał Stelmach na swoim fanpage’u.

Piotr Stelmach w Trójce przez ponad 20 lat

Stelmach z Trójki odszedł już w drugiej połowie maja br., po tym jak unieważniono notowanie Listy Przebojów wygrane przez piosenkę Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, ze stacji odszedł Marek Niedźwiecki, a w ślad za nim m.in. Hirek Wrona, Piotr Kaczkowski i Marcin Kydryński.

– Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są – stwierdził wtedy.

Do powrotu Piotra Stelmacha przekonał na początku czerwca Kuba Strzyczkowski, który został wtedy dyrektorem Trójki. Z funkcji dyrektora Strzyczkowski został odwołany przez prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską w drugiej połowie sierpnia.

Z Trójką Piotr Stelmach był związany od 1997 roku. Prowadził przede wszystkim audycje muzyczne, m.in. „Offensywa”, „Myśliwiecka 3/5/7”, „Muzyczna poczta UKF” i „Program alternatywny”, „Pastelowy Świat Rocka” i „3maj z nami”.

Relacjonował festiwale muzyki rockowej. Stelmach współpracował z magazynami muzycznymi, napisał książkę „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”. Prowadził koncerty na trasie Męskie Granie organizowanej przez Grupę Żywiec. Przed pracą w Trójce.

Piotr Stelmach był przez kilka lat związany z łódzkimi rozgłośniami Rock Parada i Clasic FM.

Seria odejść z radiowej Trójki

Po odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego z Trójką pożegnali się m.in. Beata Pawlikowska, Tomasz Michniewicz (oboje na antenę stacji zaprosił Strzyczkowski), a także związani z rozgłośnią dłużej Jan Kałucki (przeszedł do Canal+ Sport), Katarzyna Borowiecka (prowadzi zbiórkę na internetowy podcast) i Marcin Cichoński.

W zeszłą sobotę Trójka ogłosiła, że przejdzie do niej Łukasz „Ciechan” Ciechański, poprzednio związany z Rock Radiem. W tym tygodniu na antenie Trójki zadebiutowali Witold Lazara i pracujący na co dzień w TVP Info Karol Gnat.

W miejsce Kuby Strzyczkowskiego dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal jest dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Natomiast na wicedyrektorów stacji powołano Marka Wiernika i Piotra Kordaszewskiego.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności, to rekordowo niski wynik stacji w tym badaniu.