Karol Gnat w zespole radiowej Trójki, prowadzi popołudniowe pasmo muzyczne

Karol Gnat

Dziennikarz TVP Info, Karol Gnat, dołączył w środę do zespołu testowanych dziennikarzy, prowadzących pasmo muzyczne w Trójce. Poprowadzi popołudniową audycję muzyczną z cyklu „Do Trójki zaprasza…” .

Gnat pracuje w TVP Info od marca 2016 roku, przeszedł do tej redakcji z kieleckiego oddziału TVP. Od jesieni 2016 roku jest jednym z prowadzących „Panoramę”. W listopadzie ub. roku dołączył z kolei do grona prowadzących audycję „O tym się mówi”, emitowaną na antenie TVP Info.

W Trójce początku września trwa testowanie nowych prezenterów. W poniedziałek do zespołu dołączył Witold Lazar, który poprowadził nadawaną od godz. 16.05 do 18.00 audycję „Do Trójki zaprasza Witold Lazar”.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl dyrekcja Trójki testuje go i przymierza do roli nowego prezentera pasm muzycznych, lecz decyzja o tym, czy zostanie na antenie na stałe, ma zapaść w okolicach ogłoszenia nowej ramówki.

Analogiczna sytuacja jest z Karolem Gnatem, który w środę prowadzi (w godzinach 16.05-19.00) muzyczne pasmo „Do Trójki zaprasza Karol Gnat”. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy – także w jego przypadku ostateczna decyzja o tym, czy dołączy na stałe do zespołu Trójki i będzie prowadził muzyczne audycje, ma zapaść w okolicach początków października.

Pasmo „Do Trójki zaprasza…” jest zamiennikiem zdjętego z anteny pod koniec sierpnia przez nową dyrekcję pasma publicystycznego „Zapraszamy do Trójki”. Prowadzą je różni dziennikarze, m.in. Michał Kirmuć, Michał Migała czy Piotr Firan – prezentując na antenie wybraną przez siebie muzykę. Nie ma już jednak – charakterystycznego dla „Zapraszamy do Trójki” – „wpuszczania” na antenę dzwoniących w czasie programu słuchaczy.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności.