Ostatnio dodane

Witold Lazar w Programie Trzecim Polskiego Radia

Ma prowadzić pasmo muzyczne

Witold Lazar

Dziennikarz i prezenter Witold Lazar od poniedziałku jest nowym prowadzącym muzycznych pasm na antenie radiowej Trójki. Na razie jest testowany w tej roli, a ostateczna decyzja o jego o jego angażu ma zostać podjęta wraz z ogłoszeniem jesiennej ramówki rozgłośni.

Lazar wcześniej pracował m.in. w RMF FM i Radiu Zet. Z tą pierwszą rozgłośnią był związany od 1999 do 2013 roku, prowadził tam m.in. poranne programy „Wstawaj, szkoda dnia” i „Wstawaj, szkoda lata, ale także audycje takie jak „Nowy Świat”, „Wakacje z Duchami”, „Świat na Żółto i na Niebiesko” czy „Misja Specjalna”. Pojawiał się także na antenach RMF Maxxx i RMF Classic. Odszedł za porozumieniem stron.

W 2014 roku dołączył do zespołu Radia Zet Gold, a w 2016 roku – do Radia Zet. Przez dwa miesiące prowadził tam poranne pasmo „Dzień dobry weekend”, a następnie odszedł z firmy. Następnie wrócił na tę antenę lecz rozstał ostatecznie się z nią w 2018 roku. Przed 1999 rokiem pracował m.in. Radiu Eska, Telewizji Polskiej, radiowej Trójce i Czwórce.

W poniedziałek dziennikarz poprowadził pasmo muzyczne „Do Trójki zaprasza Witold Lazar” (godz. 16.05-19.00). We wtorek – jak wskazuje ramówka -pasmo to poprowadzi Michał Migała („Do Trójki zaprasza Michał Migała”). Stacja nie informuje, kiedy znowu będzie można usłyszeć Lazara, jednak nieoficjalnie dowiadujemy się, że dyrekcja Trójki testuje go i przymierza do roli nowego prezentera pasm muzycznych.

Decyzja o tym, czy zostanie on na antenie na stałe, ma zapaść w okolicach ogłoszenia nowej ramówki. Ma to nastąpić pod koniec września.

Kilka dni temu Trójka ogłosiła, że do zespołu dołączył dziennikarz muzyczny Łukasz „Ciechan” Ciechański, poprzednio związany z Rock Radiem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na antenie pojawi się dopiero w październiku br., gdyż do końca września obowiązuje go zakaz konkurencji, nałożony przez poprzedniego pracodawcę, którym była Agora.

W poniedziałek na antenę Trójki wróciła audycja Beaty Michniewicz „Salon polityczny Trójki”. Wkrótce wróci także prowadzone przez nią „Śniadanie w Trójce”, gdyż dziennikarka skończyła właśnie urlop.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności.