Politycy Solidarnej Polski nie są zapraszani do TVP Info

Zbigniew Ziobro

Od ponad miesiąca żaden z polityków Solidarnej Polski nie pojawił się w głównych programach publicystycznych TVP Info – wynika z analizy Onetu. Według portalu decyzję podjął Jarosław Kaczyński.

Jak napisał Onet, ostatni raz program „Minęła 20” członek partii Zbigniewa Ziobry odwiedził 19 lipca – był to poseł Mariusz Kałużny. Dwa dni wcześniej poseł tej partii Jacek Ozdoba gościł w porannym paśmie stacji. Jak dodaje portal, codziennie w TVP Info pojawiają się politycy PiS, a prawie codziennie – Porozumienia Jarosława Gowina, drugiego koalicjanta partii Kaczyńskiego. Onet dodaje, że polityków SP nie ma też w „Gościu Wiadomości” (Ziobro był tam 3 lipca), bywają za to w porannym paśmie TVP 1.

Według informacji portalu decyzję o zakazie zapraszania ludzi Ziobry do programów TVP Info podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powodem miał być przypuszczony tuż po wyborach atak TVP na premiera Mateusza Morawieckiego, który ma walczyć z Ziobrą o dominację w obozie władzy. „Wiadomości” wytykały wtedy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że kupuje reklamy w „mediach antyrządowych”.