Maciej Orłoś i Jacek Nizinkiewicz w Radiu Nowy Świat

Maciej Orłoś

W piątek na antenie Radia Nowy Świat zadebiutuje Maciej Orłoś, wieloletni prowadzący „Teleexpress” TVP 1. Do zespołu rozgłośni dołącza też dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz, który poprowadzi muzyczną audycję „Radioaktywni”.

– Nowy Świat odezwał się do mnie z pytaniem, czy nie chciałbym spróbować swoich sił – mówi Maciej Orłoś, który poprowadzi w piątek próbnie program między 11 a 14. Od kwietnia ma także audycję w innej internetowej rozgłośni – Radiospacja.

W piątek o 20 zadebiutuje również audycja Jacka Nizinkiewicza. Jak zapowiada dziennikarz, w audycji „Radioaktywni” nie będzie polityki. – Chcę się skupić na muzyce, która będzie różnorodna i nieoczywista. Nie będziemy się zamykać w muzycznym getcie – mówi Jacek Nizinkiewicz.

Pierwszym gościem jego audycji ma być Renata Przemyk. Prowadzący ma nadzieję, że goście, których będzie zapraszał, „zabiorą czasem ze sobą do studia instrumenty i zaprezentują się na żywo”.

Radio Nowy Świat zebrało do czwartku 2,53 mln zł na Patronite. To największa dotychczas akcja crowdfundingowa na tej platformie.