Ostatnio dodane

TVN, TVN 24, Onet i WP szykują wspólną debatę prezydencką

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

TVN, TVN 24, Onet i Wirtualna Polska chcą zorganizować wspólną debatę z kandydatami na prezydenta.

W drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca spotkają się walczący o reelekcję urzędujący prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

„Formuła debaty przewiduje pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów” – napisali w zaproszeniu do Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego naczelni TVN 24, Onetu i WP.

No, to czekamy na decyzję @AndrzejDuda. https://t.co/yrKPpLHlMU

— Bartosz Węglarczyk (@bweglarczyk) June 29, 2020

Debata planowana jest na czwartek 2 lipca. Ma rozpocząć się o 19.25. Prowadzić ją będą Monika Olejnik (TVN 24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN 24), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Marek Kacprzak (Wirtualna Polska). Sygnał debaty nieodpłatnie udostępniony zostanie wszystkim zainteresowanym mediom.

„Odpowiadając na gotowość Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego do wzięcia udziału w debacie, wierzymy, że transmitowana w wielu mediach tradycyjnych i internetowych debata, ułatwi milionom widzów i użytkowników podjęcie świadomej oraz odpowiedzialnej decyzji w wyborach” – kończą zaproszenie szefowie redakcji.

Udział w debacie potwierdził już Rafał Trzaskowski. „Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty i będę na debacie!” – poinformował na Twitterze Trzaskowski.

Właśnie otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z @AndrzejDuda przed II turą wyborów prezydenckich. Miałaby się odbyć w czwartek, 2 lipca, a zorganizować chcą ją wspólnie TVN, @tvn24, @onetpl i WP. Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie! pic.twitter.com/2WuuQt0mER

— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) June 29, 2020

Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich odbyła się tylko jedna debata – w Telewizji Polskiej – z udziałem wszystkich 11 kandydatów na prezydenta. W TVP 1, TVP Info i TVP Polonia zgromadziła ona łącznie 5,42 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).