Ostatnio dodane

Karol Berger żegna się z Radiem Katowice, przechodzi do radia Nowy Świat

Karol Berger

Dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Katowice Karol Berger po roku pracy w rozgłośni odchodzi do radia Nowy Świat – dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl. – Trzeba iść do przodu – mówi nam dziennikarz.

Karol Berger prowadził w Radiu Katowice sobotni program muzyczny „Gwiazda Wieczoru”. Zanim w 2019 roku zaczął pracę w publicznej rozgłośni, pracował m.in. w Grupie RMF.

– W Radiu Katowice będę do końca czerwca, później rozpocznę szaloną przygodę z „Nowym Światem Młodych” w Radiu Nowy Świat. Chociaż data startu nie jest do końca jasna: z powodu koronawirusa termin startu został przesunięty, to jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Na razie nie zdradzam szczegółów, życie lubi zaskakiwać i jest nieprzewidywalne. Co się stało, że odchodzę? Wszystko i nic. Po prostu trzeba iść do przodu. Dla mnie w Radiu Katowice w pewnym momencie stało się to niemożliwe, co przyznaję z ogromnym bólem serca. Najbardziej żal wspaniałych kolegów i muzycznego archiwum taśmowego – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarz.

Internetowe radio Nowy Świat miało zacząć nadawanie 26 czerwca. Jednak z powodu wykrycia zakażenia COVID-19 u jednego ze współpracowników stacji i jego kontaktu z kluczowymi dziennikarzami, rozgłośnia może wystartować z opóźnieniem. W pozytywnym wariancie start nastąpi 10 lipca.

W okresie od grudnia 2019 roku do maja 2020 roku średni dobowy udział słuchania Radia Katowice w Aglomeracji Śląskiej wyniósł 3,4 proc.