Ostatnio dodane

W piątek Trójka bez notowania listy, ale z Piotrem Baronem

W najbliższy piątek na antenie Programu III Polskiego Radia nie pojawi się jeszcze notowanie „Listy przebojów Trójki”, ale audycję w tym czasie poprowadzi Piotr Baron.

– Piotr Baron poprowadzi w piątek audycję poświęconą liście – zapowiada Kuba Strzyczkowski, dyrektor rozgłośni.

Piotr Baron potwierdza, że pojawi się w Trójce między 19 a 22. – Lista odbędzie się wtedy, kiedy wróci Marek Niedźwiecki i kiedy wspólnie poprowadzimy dwutysięczne wydanie – zaznacza jednocześnie Baron. Dziennikarz wrócił na antenę w środę wieczorem, prowadząc „3 wymiary gitary”.

Kuba Strzyczkowski pytany o Marka Niedźwieckiego, odpowiada: – Jestem dobrej myśli. Wierzę, że Marek Niedźwiecki wróci na antenę.

Nowy dyrektor Trójki w piątek na antenie przeprosił zespół „Listy przebojów Trójki”: Marka Niedźwieckiego, Halinę Wachowicz i Bartosza Gila. Niedźwiecki nadal oczekuje przeprosin od władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Poprzedni szef stacji Tomasz Kowalczewski w połowie maja unieważnił notowanie „Listy przebojów Trójki”, które wygrała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu publicznie zarzucił manipulację przy liczeniu głosów. Dziennikarz odszedł w proteście, podobnie postąpili inni. Władze radia musiały sobie radzić z kryzysem wizerunkowym; zmieniono szefa anteny.

Ponadto 19 czerwca do porannego „Zapraszamy do Trójki” w piątki wraca audycja „Doktor Kruszewicz w Trójce”, w której dyrektor warszawskiego zoo Andrzej Kruszewicz opowiada o świecie ptaków i innych zwierząt.