Ostatnio dodane

Przyznano MocArty, nagrody radia RMF Classic

Olga Tokarczuk

Po raz dziesiąty wręczono MocArty, nagrody radia RMF Classic. Za Wydarzenie Roku uznano sukces filmu „Boże Ciało”. Nagrodę Specjalną redakcji RMF Classic otrzymała Olga Tokarczuk.

Słuchacze radia tytuł Człowieka Roku 2019 przyznali Ewie Zgrabczyńskiej, dyrektorce Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu za zaangażowanie i determinację podczas akcji ratowania tygrysów przewożonych z Włoch przez Polskę. Wydarzeniem Roku 2019 został sukces filmu „Boże Ciało” Jana Komasy, który zdobył nominację do Oscara. Muzyką Filmową Roku 2019 została ścieżka dźwiękowa Leszka Możdżera do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Plakat „Zły Pan” autorstwa Anny Frydrych został Rzeczą z Klasą Roku 2019.

Nagrodę specjalną „Bo wARTo!” tym razem przeznaczono dla młodych animatorów i animatorek kultury. Otrzymała ją Beata Kwiecińska z Domu Kultury Inspiro w Podłężu w Małopolsce. Nagrodę Specjalną redakcji RMF Classic otrzymała Olga Tokarczuk.

Z powodu zagrożenia koronawirusem wręczenie statuetek odbyło się nie podczas uroczystej gali, ale w studiu w czasie specjalnego programu poświęconego plebiscytowi.