Ostatnio dodane

Gala SGL Local Press 2019 z transmisją w internecie

Prezes SGL Ryszard Pajur

Z powodu zagrożenia koronawirusem gala SGL Local Press 2019 odbędzie się bez udziału zaproszonych gości. Organizatorzy ogłoszą wyniki konkursu 18 marca podczas transmisji na stronie internetowej i Facebooku.

– Po raz pierwszy jesteśmy w takiej sytuacji – mówi „Presserwisowi” Ryszard Pajura, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. – Ludzie przyjeżdżają na galę z całej Polski, stamtąd, gdzie jest koronawirus i stamtąd, gdzie go nie ma. Ryzyko było duże. Gdyby ktoś był chory, kilkadziesiąt redakcji w kraju mogłoby być sparaliżowanych – dodaje.

Początek gali online 18 marca o godz. 12. SGL Local Press to konkurs dla mediów lokalnych organizowany od 2008 roku przez Radę Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Oceniane są materiały prasowe, fotograficzne, wideo, portale gazet lokalnych i dziennikarskie akcje społeczne lub interwencyjne.

Odwołano też m.in. gale rozdania Diamentów Miesięcznika „Forbes”, które miały odbyć się w Szczecinie (11 marca), Toruniu (25 marca) i Rzeszowie (2 kwietnia). Organizatorzy zapewniają, że gale odbędą się w późniejszych terminach.