Ostatnio dodane

Tychy Press Photo 2020. Dwudziesta, jubileuszowa edycja

Zobaczcie najlepsze zdjęcia Tychów

Tychy Press Photo 2020. Ten konkurs fotografii dokumentalnej wymyślony przez tyskich fotografów Marcina Zimnala i Dominika Gajdę ma już 20 lat. Mogą w nim brać udział tyszanie lub ludzie dokumentujący życie Tychów, nawet jeśli w tym mieście nie mieszkają. Wystawę pokonkursową można oglądać w Pasażu Kultury Andromeda do końca marca.

Na 20., jubileuszową edycję konkursu Tychy Press Photo, nadesłano 353 zdjęcia, których autorami są 34 osoby. Na wystawę pokonkursową wybrano 90 z nich.

Konkursowe prace oceniali uznani fotografowie Michał Szalast (ZPAF Okręg Śląski), Dominik Gajda (pomysłodawca i współorganizator) oraz Rafał Klimkiewicz (szef agencji Edytor.net).

Krzysztof Gołuch i Michał Szalast oraz szef galerii Wojciech Łuka
Krzysztof Gołuch i Michał Szalast oraz szef galerii Wojciech Łuka

W nadesłanych pracach widać, że autorzy nie tylko potrafią posługiwać się aparatem fotograficznym, ale też myślą o rzeczywistości, która ich otacza – powiedział przewodniczący jury, Michał Szalast.

W kategorii „Najlepsza fotografia” nagrodę otrzymał Grzegorz Krzysztofik za zdjęcie z fotoreportażu „Stany”, wyróżnienia odebrali Dorota Rewers za zdjęcie pt. „Rzeźba” i Adam Kluga za zdjęcie „Rodzina”.

Grzegorz Krzysztofik jest jednocześnie laureatem najlepszego reportażu. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Łukaszowi Furczykowi i Arturowi Jastrzębskiemu.

Nagrodę za najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach nagrodę odebrał Ireneusz Kaźmierczak.

Podczas uroczystości wręczania nagród i otwarcia wystawy pokazano 20 najlepszych zdjęć minionego 20-lecia imprezy (prezentujemy je na naszym fotoreportażu).

Od pewnego czasu tradycją konkursowej gali jest slade show fotografa z ciekawym dorobkiem. W tym roku był to Maciej Moskwa, który pokazał fotoreportaże z krajów dotkniętych wojną. Tradycją stała się też wystawa fotograficzna zaproszonych fotografów. W Miejskiej Galerii Sztuki Obok w Tychach można oglądać zdjęcia Krzysztofa Gołucha i Michała Szalasta.