Programy Polsat News z napisami na żywo

„Audycje będą dostępne dla widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór”

Dorota Gawryluk

Od kilku dni wybrane wieczorne programy informacyjne i publicystyczne z oferty Polsat News nadawane są z napisami na żywo, przeznaczone głównie z myślą o osobach niesłyszących i słabosłyszących. – Dzięki temu nasze kluczowe programy będą dostępne dla wielu widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór – mówi Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Napisy obejmują takie audycje, jak: główne wydanie „Wydarzeń” i „Wydarzenia Wieczorne” (program już emitowany z tłumaczeniem na język migowy) oraz programy publicystyczne – „Gość Wydarzeń”, „Wydarzenia i opinie”, „Interwencja extra”, „Skandaliści” oraz „Prezydenci i premierzy”. Napisy można uruchomić w telewizorze po wybraniu odpowiedniej funkcji. >

– Polsat News jako pierwsza informacyjna stacja komercyjna w Polsce wprowadza napisy w programach na żywo. Dzięki temu nasze kluczowe programy będą dostępne dla wielu widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór – komentuje Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Napisy na żywo są realizowane metodą respeakingu z moderacją. Przygotowuje je zespół Dostępni.eu, który już wcześniej współpracował z Telewizją Polsat przy realizacji napisów na żywo i napisów dla niesłyszących w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Udział Polsat News w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 1,13 proc.