Roman Kołtoń pożegnał się z Polsat Sport, stawia na kanał youtube’owy Prawda Futbolu

Roman Kołtoń

Dziennikarz piłkarski Roman Kołtoń poinformował, że z końcem stycznia br. pożegnał się z Polsatem. Być może będzie współpracował jeszcze z nadawcą, natomiast skupi się na swoim kanale youtube’owym Prawda Futbolu.

W czwartek w wideoczasie na Prawdzie Futbolu Roman Kołtoń poinformował, że jego umowa z Polsatem z końcem stycznia została rozwiązana za porozumieniem stron. – Obecnie rozmawiam z Polsatem o możliwości współpracy jako dziennikarz niezależny – zaznaczył.

Podziękował właścicielowi Cyfrowego Polsatu Zygmuntowi Solorzowi, nieżyjącemu Piotrowi Nurowskiemu i szefowi sportu w Polsacie Marianowi Kmicie.

Kołtoń zapewnił, że nadal będzie prowadził swój kanał youtube’owy Prawdzie Futbolu, podkreślił, że to projekt jego życia.

Roman Kołtoń kanał Prawda Futbolu prowadzi od wiosny ub.r. Kanał jest obecnie subskrybowany przez 93,7 tys. użytkowników. Zamieszczone tam ponad 510 materiałów obejrzano łącznie 19,3 mln razy. Wśród partnerów marketingowych Prawdy Futbolu są firma bukmacherska eToto i PKO BP, sponsor tytularny piłkarskiej Ekstraklasy.

Kołtoń zaznaczył, że rozstaje się z Polsatem w związku z nowymi zasadami co do prowadzenia przez dziennikarzy nadawcy kanałów youtube’owych. Dziennikarz wspólnie ze swoim współpracownikiem Marcinem Talikiem ma większościowe udziały w dwóch innych kanałach tworzonych przez dziennikarzy sportowych Polsatu: Prawdzie Siatki Jerzego Mielewskiego (ma prawie 40 tys. subskrybentów) i Prawdzie Moto Krystiana Sobierajskiego (5,5 tys.). Roman Kołtoń zapowiedział, że jest gotowy na zmiany, które pozwolą na dalsze funkcjonowanie tych kanałów w ramach Telewizji Polsat.

Prawda o kanale „Prawda Futbolu” na You Tube✌️⚽️😇 @PrawdaFutbolu ❤️ #prawdafutbolu link do ponad godzinnej narracji – https://t.co/wjdZ4NCraU pic.twitter.com/v6Wovlidk4

— Roman Kołtoń (@KoltonRoman) February 13, 2020

Kołtoń w Polsacie przez prawie 20 lat

Roman Kołtoń współpracę z Polsat Sport zaczął w połowie 2000 roku, kiedy uruchomiono tę stację. Jako dziennikarz piłkarski specjalizuje się w futbolu niemieckim, był komentatorem i reporterem podczas wielu meczów reprezentacji Polski, Ligi Mistrzów oraz podczas transmitowanych przez Polsat imprez piłkarskich (m.in. mundialu w 2002 i 2006 roku oraz Euro w 2008 i 2016 roku).

Był stałym ekspertem, a czasami prowadzącym, w cotygodniowym programie „Cafe Futbol”. W latach 2013-2018 był wicenaczelnym serwisu Polsatsport.pl.

W przeszłości Roman Kołtoń był przez wiele lat dziennikarzem piłkarskim „Przeglądu Sportowego”, a w latach 2004-2007 redaktorem naczelnym tego dziennika. Napisał kilka książek o historii polskiej piłki nożnej, ostatnią jak na razie jest „Od euro do mundialu. Prawda o reprezentacji”.

Z Polsatem pożegnał się Tomasz Smokowski

W związku ze zamianą zasad w Polsacie co do prowadzenia przez dziennikarzy kanałów youtube’owych z nadawcą rozstał się niedawno Tomasz Smokowski (pracował w Polsacie od jesieni 2018 roku).

Smokowski wspólnie z szefem Grupy Weszło Krzysztofem Stanowskim, Michałem Polem i dziennikarzem Polsatu Mateuszem Borkiem szykują się do uruchomienia Kanału Sportowego na YouTubie.

Mateusz Borek na razie nie poinformował, jaka jest jego przyszłość w Polsacie w związku z Kanałem Sportowym.