Ostatnio dodane

Multimedialne reportaże w Onecie, na początek „Przystanek Polska”

Onet rozpoczyna publikację serii multimedialnych reportaży. Pierwszy z nich, „Przystanek Polska”, pojawił się w portalu w piątek. Szef Onetu Bartosz Węglarczyk zapowiada, że jego redakcja przygotuje w tym roku jeszcze kilka podobnych projektów.

Piątkowy reportaż składa się z historii powiązanych z różnymi lokalizacjami na mapie kraju, tworzących – jak piszą twórcy – „portret Polski”. To miejscowości, które autorzy – Kamil Dziubka, Daniel Olczykowski i Janusz Schwertner – odwiedzili kilka miesięcy temu, w okresie kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi. Znajdują się tam np. opowieści o ludziach uczestniczących w pikniku PiS w Zbuczynie i o jednym z bohaterów programu „Rolnik szuka żony” – Łukaszu Sędrowskim z Lipowca.

Każda z części reportażu podzielona jest na slajdy. Te zawierają zarówno materiały tekstowe (z opcją odczytu przez lektora), mapy, fotografie, jak i wideo. Reportażowi poświęcona jest oddzielna podstrona Onetu, stworzona od podstaw na potrzeby „Przystanku Polska” przez programistów.

– Mamy pomysły na następne takie materiały. Chciałbym, żeby ukazywały się raz na miesiąc, ale jest to plan dalekosiężny. W tym roku chcemy ich opublikować przynajmniej kilka – wyjaśnia „Presserwisowi” redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

Według danych Gemius/PBI w styczniu portal Onet.pl odwiedziło 12,62 mln internautów (wzrost o 3,86 proc.w porównaniu z grudniem).