Mariusz Roman dyrektorem ds. programu i rozwoju Radia Gdańsk

Powstają redakcja sportowa i kaszubska

Mariusz Roman

Były wiceprezes spółki Lotos Petrobaltica Mariusz Roman w styczniu obejmie w Radiu Gdańsk stanowisko dyrektora do spraw programu i rozwoju rozgłośni. Zastąpi dotychczasowego dyrektora programowego Michała Rzepiaka. W strukturze radia pojawią się też wkrótce nowe dwie redakcje: sportowa i kaszubska.

Michał Rzepiak ogłosił swoją decyzję i pożegnał się ze współpracownikami już na początku grudnia br. Odchodzi z firmy za porozumieniem stron, a jego dalsze losy zawodowe na razie nie są znane. Także w grudniu ze stanowiskiem pożegnał się Waldemar Ulanowski, wiceszef informacji w Radiu Gdańsk. Jego miejsce zajęła dotychczasowa rzecznik prasowa oświatowej „Solidarności”, Olga Zielińska.

Z dniem 1 stycznia utworzone zostanie nowe stanowisko: dyrektora do spraw programu i rozwoju Radia Gdańsk. Obejmie je Mariusz Roman. W latach 80. działał w opozycji antykomunistycznej, m.in. wydając pisma bezdebitowe. Współpracował z tytułami prasy ogólnopolskiej, lokalnej i polonijnej, m.in. z „Naszym Dziennikiem”, „Kurierem Gdyńskim”, „Dziennikiem Bałtyckim”, „Czasem na SKOK”, „Magazynem Solidarność” i „Gazetą Polską”.

W ostatniej dekadzie pracował jako menedżer w spółkach sektora energetycznego, wydobywczego, budowlanego, przemysłu chemicznego i spedycji, m.in. jako wiceprezes Lotos Service i wiceprezes Lotos Petrobaltic (do października 2018 roku).

To niejedyna zmiana, jaka nastąpi w Radiu Gdańsk z początkiem nowego roku. Zacznie też funkcjonować nowa struktura organizacyjna firmy, w ramach której m.in. wyodrębnione zostaną dwie nowe redakcje: sportowa oraz kaszubska, mniejszości narodowych i etnicznych. Będą kierować nimi dziennikarze rozgłośni: Włodzimierz Machnikowski (sport) i Tatiana Slowi (tematyka kaszubska).

Według badania Radio Track od maja do października br. Radio Gdańsk miało 10,6 proc. udziału w rynku słuchalności w Trójmieście, wobec 8,1 proc. rok wcześniej.