Estera Flieger z „Gazety Wyborczej” przechodzi do NGO.pl, będzie współpracować z OKO.press

Estera Flieger

Dziennikarka Estera Flieger specjalizująca się w tematyce historycznej po odejściu z „Gazety Wyborczej” (Agora) będzie szefową działu Publicystyka serwisu NGO.pl. Zaczęła też współpracę z OKO.press, gdzie będzie pisać o historii.

O objęciu funkcji szefowej sekcji publicystycznej NGO.pl i współpracy z OKO.press Estera Flieger poinformowała w poniedziałek na Twitterze. Witryna NGO.pl dotyczy przede wszystkim działalności organizacji pozarządowych, jej administratorem jest Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Na początku października Estera Flieger poinformowała, że złożyła wypowiedzenie z pracy w „Gazecie Wyborczej”. – Podobno jest życie poza Agorą. Postanowiłam to sprawdzić – napisała. – Na Czerskiej do końca roku. Dziękuję „Wyborczej” za blisko cztery lata. Ale czas na zmiany. Jestem otwarta na nowe wyzwania zawodowe – zaznaczyła.

Jutro kończę pracę w „Wyborczej”. O historii i polityce historycznej (i nie tylko) piszę dalej, można mnie czytać https://t.co/Tk7NQCRukE. w https://t.co/4qjW1u6NZN. Ale przede wszystkim czekają na mnie nowe wyzwania jako redaktor naczelnej publicystyki @ngopl. Bardzo się cieszę!

— Estera Flieger (@estera_flieger) December 30, 2019

Z „GW” Estera Flieger była związana przez prawie cztery lata, pisała o tematyce historycznej do głównego grzbietu dziennika, a także jego dodatków „Duży Format” i „Ale Historia” oraz miesięcznika „Książki”. Ponadto współpracowała z „Newsweek Historia”, „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Guardianem”.

Ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich.

W ostatnich miesiącach z „Gazetą Wyboczą” pożegnali się także Michał Szadkowski (przeszedł do Newsweek.pl), Justyna Suchecka (dołączyła do redakcji TVN24.pl), Zbigniew Pendel (został wiceszefem serwisu Polityka.pl) oraz Michał Danielewski (dołączył do redakcji OKO.press).