Ostatnio dodane

Najlepsze zdjęcia fotoreporterów DZ z listopada 2019: Światowa Konfernecja Antydopingowa, Eurowizja Junior 2019, Nowy Nikiszowiec

Światowa Konferencja Antydopingowa WADA 2019 w Katowicach, finał Eurowizji Junior 2019, Mayday w Spodku i Disco Attack, biegi, konkurs tańca w Czeladzi czy otwarcie wieży kontroli lotów w Pyrzowicach. Listopad 2019 obfitował w wydarzenia na Śląsku, w Zagłębiu w woj. śląskim w ogóle. Nasi fotoreporterzy byli na wielu z nich. Wybraliśmy dla Was 24 najlepsze i najciekawsze zdjęcia Kariny Trojok, Lucyny Nenow, Marzeny Bugały-Azarko i Arkadiusz Goli, fotoreporterów „Dziennika Zachodniego”, które wykonali w listopadzie 2019.

Są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego w regionie. Z aparatem w dłoni przemierzają śląskie i zagłębiowskie miasta. W listopadzie 2019 roku dokumentowali ważne wydarzenia, m.in. Światową Konferencję Antydopingową WADA 2019, która odbywała się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zwieńczoną wyborem Witolda Bańki na szefa Światowej Konferencji Antydopingowej oraz demonstrację pod Sądem Okręgowym w Katowicach pn. „Solidarni z sędziami”.

Demonstracja Solidarni z sędziami w Katowicach

Ale byli też na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach czy imprezach katowickich, jak Mayday i Disco Attack, czyli tam, gdzie bawili się mieszkańcy woj. śląskiego w listopadzie 2019.

Naszych fotoreporterów nie mogło zabraknąć również przy okazji oddawania wielkich i ważnych inwestycji, jak nowa wieża kontroli lotów na lotnisku w Pyrzowicach oraz na placach budowy w miastach aglomeracji (np. uwiecznili budowę hotelu Puro przy al. Korfantego w Katowicach czy wiechę na budowie osiedla Nowy Nikiszowiec).

Na budowie hoitelu Puro

Koniec listopada to czas, kiedy miasta zostały przystrojone na święta Bożego Narodzenia. Rynek katowicki w świątecznych szatach uwieczniła Karina Trojok.