Ostatnio dodane

Dariusz Grzędziński w dziale Polityka „Super Expressu”

Dariusz Grzędziński

Z początkiem grudnia Dariusz Grzędziński dołączył do działu Polityka w „Super Expressie” (Grupa ZPR Media). Wcześniej pracował m.in. w „Fakcie” i „Polska The Times”.

Dariusz Grzędziński potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl, że od początku bieżącego tygodnia jest związany z „Super Expressem”. Do wtorkowego wydania napisał tekst o hospitalizacji Jarosława Kaczyńskiego będący głównym tematem na pierwszej stronie „SE”.

Tym razem nie szpital przy ul. Szaserów, a lecznica w Otwocku. Na miejscu minister zdrowia i zaufani specjaliści. Prezes PiS szykuje się do zabiegu, a krajowa polityka do chwilowego bezkrólewia. Więcej 👇 https://t.co/le611QjvTH

— Dariusz Grzędziński (@grzedzinski) December 3, 2019

Na przełomie września i października Grzędziński, tak jak kilkoro innych dziennikarzy, odszedł z działu politycznego „Faktu”. – W ostatnich miesiącach z „Faktu” zniknęło ok. 20 dziennikarzy, którzy przez lata stanowili trzon gazety. Trudno jest się odnaleźć w takiej sytuacji i coraz trudniej dostrzec kierunek, w którym zmierza tytuł – uzasadnił w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dariusz Grzędziński zajmuje się tematyką polskiej polityki. W maju ub.r., podczas protestu w Sejmie osób niepełnosprawnych i ich rodziców, złożył zawiadomienie do prokuratury, po tym jak w efekcie zarządzenia Kancelarii Sejmu odmówiono przyznania mu jednorazowej akredytacji na teren parlamentu.

Natomiast na początku sierpnia Dariusz Grzędziński zaprotestował przeciw temu, że współpracę z „Faktem” jako felietonista zaczął Rafał Ziemkiewicz. Grzędziński przypomniał jego kilka ostrych stwierdzeń z ostatnich lat o różnych osobach, a także firmie Ringier Axel Springer Polska. W odpowiedzi Ziemkiewicz nie zgodził się z zarzutem, że zbudował swoją pozycję na pogardzie wobec słabszych. – Zrobiłem karierę, debiutując i latami pozostając w mediach będących na wojnie z pomagdalenkowym establishmentem, który wydawał się wówczas nie do pokonania – podkreślił. Ostatecznie w „Fakcie” ukazał się tylko jeden felieton Rafała Ziemkiewicza, zawieszono też podobną współpracę z Tomaszem Lisem.

W „Fakcie” Dariusz Grzędziński pracował przez cztery lata. Wcześniej był związany z Agencją Informacyjną Polska Press i „Polska The Times” oraz krótko z Dziennik.pl. Ponadto przez dwa lata był rzecznikiem prasowym Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Niedawno z działem politycznym „Super Expressu” pożegnał się Jakub Szczepański, przeszedł do Interii.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 113 284 egz., o 4,06 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal SE.pl w październiku br. zanotował 9,14 mln realnych użytkowników, 94,06 mln odsłon oraz 8 minut i 32 sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego (według badania Gemius/PBI).