Axel Springer zainteresowany przejęciem agencji Reuters

Na razie brak porozumienia

Mathias Döpfner, CEO Axel Springer

Niemiecki koncern Axel Springer jest zainteresowany przejęciem agencji informacyjnej Reuters – wynika z nieoficjalnych informacji. Na razie nie doszło do porozumienia w tej sprawie, a wstępna oferta została odrzucona.

Informacje na temat możliwej zmiany właściciela agencji Reuters działającej na rynku od 1851 r. dostarczył serwis New Business powołując się na własne źródła.

Zgodnie z tymi doniesieniami w ciągu ostatnich miesięcy kilka różnych podmiotów badało możliwość przejęcia agencji należącej obecnie do firmy Thomson Reuters.

Wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia Reutersa miał był m.in. koncern Axel Springer i fundusz KKR, który obecnie jest największym udziałowcem niemieckiego wydawcy.

Według informacji podanych przez New Business na razie oferta zakupu Reutersa przez Axel Springer została odrzucona. Rzeczniczka Springera odmówiła podania szczegółów w tej sprawie wyjaśniając, że firma nie komentuje branżowych spekulacji.

Axel Springer nie miał być jedynym kandydatem do ewentualnego kupna agencji. Wśród potencjalnych kupców wymieniano też m.in. Marka Wooda, byłego redaktora naczelnego Reutersa.

Dziennik „Financial Times” informował że wcześniej David Thomson, współwłaściciel Reutersa był przeciwny sprzedaży agencji, jednak został przegłosowany przez pozostałych członków rodziny Thomsonów współzarządzających biznesem, którzy opowiadali się za znalezieniem kupca i dokonaniem transakcji.