Zmarł Jerzy Janiszewski, przez 40 lat dziennikarz muzyczny Radia Lublin

Jerzy Janiszewski

W wieku 75 lat zmarł dziennikarz muzyczny Jerzy Janiszewski, przez ponad 40 lat związany z Radiem Lublin. Współpracował też z radiową Trójką, był uważany za odkrywcę zespołu Budka Suflera.

O śmierci Jerzego Janiszewskiego w sobotę wieczorem poinformowało Radio Lublin. – Był moim mistrzem. Nie mogę uwierzyć, że Jurek odszedł. Dzisiaj miał się ze mną spotkać na giełdzie płyt. Rozmawiałem z jego synem, Pawłem. Miał się pojawić, ale dostaliśmy informację, że jest w szpitalu – stwierdził Wiktor Jachacz, dyrektor muzyczny Polskiego Radia Lublin.

– To wielka osobowość i wielka strata. To on nauczył mnie muzyki. To wielki znawca jeśli chodzi o muzykę lat 60. To on stworzył Budkę Suflera i utorował im drogę do sławy. Naprawdę wielka szkoda, że odszedł – dodał.

Jerzy Janiszewski był związany z Radiem Lublin od 1969 do 2012 roku. Prowadził audycje „Poranek z Radiem”, „Wehikuł Czasu” i „Beatlemania”. Był też w stacji producentem i redaktorem nagrań.

W latach 80. współpracował z radiową Trójką, wspólnie z Piotrem Kaczkowskim i Piotrem Metzem prowadził nocne audycje. Natomiast w czasie studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej współpracował z Akademickim Radiem Centrum w Lublinie.

W 2003 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.