Ostatnio dodane

W sobotę w Katowicach V Piłkarski Memoriał Kmiecików

Turniej poświęcony pamięci zmarłej rodzinie dziennikarzy

3 Memoriał Kmiecików w Chorzowie

W sobotę, 26 października, w Katowicach odbędzie się V Piłkarski Memoriał Kmiecików, czyli turniej piłkarski poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy oraz syna Remigiusza.

V Piłkarski Memoriał Kmiecików

W środę, 23 października mija pięć lat od wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Chopina 18 w Katowicach. W wyniku eksplozji zginęła trzyosobowa rodzina: Brygida, Dariusz i Remigiusz Kmiecikowie, śląscy dziennikarze oraz ich niespełna dwuletni synek, natomiast kilkanaście osób straciło dach nad głową.

Piłkarski Memoriał rozgrywany jest od 2015 roku, zawsze pod koniec października, by upamiętniać tragicznie zmarłą rodzinę Kmiecików.

Na pomysł uczczenia zmarłych w taki sposób wpadł przed laty katowicki radny Krzysztof Pieczyński.

– Darek każdą wolną chwilę starał się spędzać na boisku, a Brygida z Remkiem wiernie mu kibicowali z boku – wspomina Pieczyński, obecnie przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Sportu.

– Wielokrotnie miałem przyjemność z Darkiem współpracować na niwie zawodowej, ale równie często spotykaliśmy się na piłkarskim boisku. Stąd pomysł organizacji turnieju piłkarskiego, podczas którego spotykają się przyjaciele i współpracownicy Kmiecików – dodaje katowicki radny. Organizatorami wydarzenia są również Krzysztof Kmiecik – brat Dariusza oraz Bartosz Nowak – jeden z najbliższych przyjaciół rodziny.

Jak dotąd rozegrano cztery turnieje, dwa w katowickim ośrodku sportowym „Kolejarz” i dwa w hali MORiS Chorzów. Piąta odsłona Memoriału Kmiecików wraca do Katowic, tyle że odbędzie się nowej hali sportowej przy ZSTiO przy ulicy Mikołowskiej 131.

V Memoriał odbędzie się w hali przy Mikołowskiej w Katowicach

W sobotę 26 października na boisku zmierzą się m.in. drużyny mediów, w tym Onetu (debiutująca w turnieju) i TVP (zwycięzcy Memoriału w roku 2015), ale też samorządowców z urzędów miast z Katowic (zwycięzcy Memoriału w roku 2017), Siemianowic Śląskich, Sławkowa. Będzie też drużyna Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego (debiutująca w turnieju) oraz drużyna służb mundurowych: Jednostka Wojskowa Agat (zwycięzcy Memoriału w latach 2016 i 2018). Zagrają również przyjaciele rodziny Kmiecików. – Niezwykle cieszy mnie to, że impreza cieszy się takim zainteresowaniem zarówno wśród drużyn przyjeżdżających z różnych części Polski, jak i wśród osób chcących obserwować ich zmagania, a tym samym uczcić pamięć tragicznie zmarłych naszych przyjaciół. Świadczy to przede wszystkim o tym, że pamięć o nich nigdy nie zginie – podkreśla Krzysztof Pieczyński.

V Piłkarski Memoriał Kmiecików odbędzie się w sobotę 26 października, od godziny 9.00 w hali sportowej przy ul. Mikołowskiej 131 w Katowicach.