Ostatnio dodane

Biały Dom nie przedłuży prenumeraty „Washington Post” i „NYT”

Donald Trump

Biały Dom nie przedłuży prenumeraty dzienników „Washington Post” i „New York Times” – przekazała jego rzeczniczka Stephanie Grisham. Dzień wcześniej prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w telewizyjnym wywiadzie po raz kolejny zarzucił tym gazetom tworzenie fake newsów.

Rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham poinformowała portal Politico, że Biały Dom „nie odnowi” prenumeraty tych dwóch tytułów.

„My więcej już nie chcemy tego w Białym Domu” – mówił Donald Trump o „Washington Post” i „NYT” w wywiadzie wyemitowanym w poniedziałek przez telewizję Fox News.

Trump regularnie w ostrych słowach krytykuje „Washington Post” oraz „NYT”, zarzucając im przekazywanie fake newsów. Oburzenie prezydenta dotyczy głównie opisywania pracy jego administracji przez te gazety.

„Washington Post” i „NYT” szeroko relacjonują w ostatnich tygodniach dochodzenie komisji Izby Reprezentantów, które sprawdzają, czy są podstawy do impeachmentu, czyli postawienia prezydenta w stan oskarżenia i w konsekwencji odsunięcia go od władzy.

„Washington Post” konsekwentnie odpiera zarzuty Trumpa. Dziennikarze tej gazety podkreślają, że istnieje różnica między krytycznymi materiałami a fake newsami. Redakcja dziennika stoi na stanowisku, że brak takich rozróżnień w przestrzeni publicznej stanowi zagrożenie dla demokracji.