Ostatnio dodane

TV Trwam kilka razy pokaże dokument „Gender – tęczowa rewolucja” od wydawcy wSensie.pl

Gender - tęczowa rewolucja - kadr z dokumentu

Telewizja Trwam w tym tygodniu cztery razy wyemituje film dokumentalny „Gender – tęczowa rewolucja” zrealizowany przez Fundację Polska Ziemia, wydawcę m.in. serwisu publicystycznego wSensie.pl. W dokumencie pojawiają się politycy, w tym Jarosław Kaczyński, Robert Biedroń i Rafał Trzaskowski, a także dziennikarka wSensie.pl Ewa Zajączkowska i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

W zapowiedzi stwierdzono, że „Gender – tęczowa rewolucja” opowiada o „działalności dewiacyjnych środowisk LGBT” oraz „ukazuje kulisy działalności środowisk homoseksualnych i promowanej przez nie niebezpiecznej ideologii”.

W 3,5-minutowym zwiastunie w krytycznym kontekście przedstawiono edukację seksualną w szkołach, aborcję, marsze równości oraz wypowiedzi na te tematy jednego z liderów Lewicy Roberta Biedronia i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zestawiono to ze słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o tradycyjnym modelu rodziny i edukacji seksualnej jako narzędziu seksualizacji dzieci.

W zwiastunie wypowiadają się również czołowa dziennikarka wSensie.pl Ewa Zajączkowska oraz małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

„Gender – tęczowa rewolucja” pierwszy raz został pokazany w TV Tram we wtorek o godzinie 16.30. Zapowiedziano od razu trzy kolejne emisje: w środę o godz. 23.50 oraz w piątek o godz. 10.20 i 22.50.

Dokument został wyprodukowany przez Fundację Polska Ziemia, która przede wszystkim wspiera rodzime rolnictwo (realizowała m.in. akcje społeczne „Bezpieczne wakacje na wsi” i „Kupuję na Targowiskach! Pomagam w walce z suszą”). Ponadto wydaje miesięcznik „Świat Rolnika” i związany z nim serwis internetowy, a także portal publicystyczny wSensie.pl oparty na programach wideo.

Telewizja Trwam nie jest objęta stałym badaniem oglądalności przez Nielsen Audience Measurement. W sprawozdaniu KRRiT podano, że stacja miała w ub.r. 0,36 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,52 proc. rok wcześniej.

Nadająca TV Trwam Fundacja Lux Veritatis z działalności kanału zanotowała w ub.r. wzrost przychodów o 44,7 proc. do 13,55 mln zł.