Ostatnio dodane

Superstacja do końca września bez nowości w ramówce

Grzegorz Jankowski

Superstacja od października ma mieć nową ramówkę. Jak ustalił ”Presserwis”, do tego czasu stacja nie będzie emitować premierowych programów.

W niedzielę po raz ostatni w dotychczasowym kształcie pokazano „Informacje dnia” i „Raport”. Zakończono też nadawanie talk-show ”Wojtek Jagielski na żywo” i programu „Na tapecie”. Wiele pozycji z anteny spadło już wcześniej, m.in. programy Elizy Michalik, Kuby Wątłego i Jacka Żakowskiego.

Nowa ramówka Superstacji ma zadebiutować na początku października. Za zmiany w Superstacji odpowiadają dyrektor programowy Grzegorz Jankowski razem ze swoim zastępcą Grzegorzem Adamczykiem. Jankowski na razie nie ujawnia szczegółów. – Jeszcze trwają prace. Nie mogę nic na ten temat mówić – ucina szef programowy.

Od października Superstacja ma produkować początkowo trzy godziny programu dziennie. Jak już zapowiadaliśmy, każda godzina dzielona będzie na cztery bloki – według schematu: serwis, tematy interwencyjne, serwis i tematy plotkarskie. Docelowo powstawać mają cztery godziny programu dziennie. W planach jest bowiem program informacyjny, który prawdopodobnie prowadzić będą na zmianę Kamila Biedrzycka i Sylwia Madejska.

Redakcja Superstacji w najbliższych miesiącach ma również przenieść się z al. Stanów Zjednoczonych do głównej siedziby Polsatu przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie.

Pod koniec maja Superstacja znacząco ograniczyła tematykę polityczną na antenie, a do programów przestali być zapraszani politycy. W sierpniu Superstacja miała 0,09 proc. udziału w rynku.