Mateusz Morawiecki w redakcji Dziennika Zachodniego

Rozmawialiśmy z premierem o sprawach ważnych dla Śląska

Premier Mateusz Morawiecki w newsroomiee "Dziennika Zachodniego"

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek redakcję Dziennika Zachodniego. Głównym punktem wizyty była rozmowa premiera z redaktorem naczelnym Markiem Twarogiem oraz Marcinem Zasadą, która ukaże się na łamach magazynu Dziennika Zachodniego już w piątek.

W poniedziałek, 16 września, w redakcji Dziennika Zachodniego gościliśmy premiera Mateusza Morawieckiego w towarzystwie wojewody Jarosława Wieczorka. Rolę gospodarza pełnił Zenon Nowak, prezes Polska Press Grupy o. Śląsk, wydawcy DZ.

Głównym celem przyjazdu prezesa Rady Ministrów do Media Centrum w Sosnowcu była rozmowa, która pojawi się już w piątek, 20 września, na łamach Dziennika Zachodniego.

Pytania Mateuszowi Morawieckiemu zadawał Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ, oraz Marcin Zasada, dziennikarz DZ. Rozmowa z premierem dotyczyła najważniejszych tematów dla Śląska. Mateusz Morawiecki musiał zmierzyć się m.in. z pytaniami o przyszłość górnictwa i samorządów, a także język regionalny i rządowy Program dla Śląska. Sama rozmowa trwała czterdzieści minut.

Podczas swojej wizyty Mateusz Morawiecki zobaczył, jak wygląda codzienna praca w newsroomie, gdzie przyszedł, żeby spotkać się z naszymi dziennikarzami oraz innymi pracownikami Dziennika Zachodniego.