Koncert nowojorskiego Klubu „Gazety Polskiej” w Carnegie Hall odwołany

Organizowany przez Klub „Gazety Polskiej” z Nowego Jorku koncert w słynnej Carnegie Hall nie odbędzie się. Artyści, którzy mieli na nim wystąpić, dowiedzieli się o naklejce „Strefa wolna od LGBT” dołączonej do tygodnika i zrezygnowali z udziału.

Po tym jak wydarzenie zbojkotowali muzycy, w tym pianista Paul Bisaccia, Klub „GP” w Nowym Jorku – „Gazeta Polska” Community of America – odwołał koncert – poinformowała stacja NBC News. Wydarzenie „Od Chopina do Gershwina”, zaplanowane na 24 października, miało być częścią obchodów stulecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych.

Przewodniczący nowojorskiego Klubu „GP” Maciej Rusiński odciął się od naklejek dołączonych do tygodnika. „Nie utożsamiamy się z homofobicznymi poglądami. Nasz klub jest autonomiczny i nie należy do grupy medialnej »Gazety Polskiej«. To jest ruch społeczny” – zaznaczył w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. „GW” podała jednak, że karta Klubów „GP” zobowiązuje stowarzyszenia do „aktywności zgodnej z linią »Gazety Polskiej«”.

Jak pisała Niezalezna.pl, w nowojorskiej Carnegie Hall w lutym 2018 roku odbyła się gala ku czci Ignacego Paderewskiego, również organizowana przez Klub „Gazety Polskiej”.

Do wydania „Gazety Polskiej” z 24 lipca dołączona była naklejka z przekreśloną tęczową flagą i napisem „Strefa wolna od LGBT”. Sprzedaży numeru odmówili wtedy Empik i stacje paliw BP, Shell, Circle K i Amic. 28 sierpnia „GP” ukazała się z kolejną naklejką – tym razem przedstawiała wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, której towarzyszył napis „Królowa Polski – stań w jej obronie”.