Ostatnio dodane

Były szef dodatku „Więcej Świata” odchodzi z „Gazety Wyborczej”

Mariusz Kania

Mariusz Kania, były redaktor naczelny dodatku do „Gazety Wyborczej” (Agora) „Więcej Świata”, z końcem września odchodzi z redakcji. Na razie nie informuje, czym będzie się zajmował.

– Po pierwsze, wyprowadzam się z Warszawy do Poznania. Po drugie, postanowiłem ruszyć ze swoim życiem w innym kierunku – mówi Kania w rozmowie z „Presserwisem”. Nie zdradza, co konkretnie będzie robił. – Nowy kierunek nie jest jeszcze zarysowany, rozglądam się, jakie są możliwości. Nie przechodzę do innych mediów – dodaje. Jak zaznacza, nie kończy też definitywnie współpracy z Agorą, choć nie precyzuje, na czym miałaby ona polegać.

Kania w Agorze pracował od stycznia 2016 roku. Był redaktorem naczelnym dodatku „Więcej Świata”, odpowiadał też za serwis Więcej Świata na Wyborcza.pl (od maja 2018 do lutego 2019 roku). Był również jednym z redaktorów prowadzących magazyn „Nasza Europa” i redaktorem działu zagranicznego.

To kolejne odejście z „Gazety Wyborczej”. Na początku lipca informowaliśmy, że wiceszef działu krajowego „GW” Michał Danielewski ma przejść do OKO.press. Justyna Suchecka z „GW” przechodzi do portalu Tvn24.pl, z redakcją Wyborcza.pl rozstał się także jej szef Zbigniew Pendel, który został wicenaczelnym serwisu Polityka.pl.