Mikołaj Kunica nie będzie już naczelnym Money.pl i WP Finanse

Mikołaj Kunica

Rafał Warecki objął stanowisko dyrektora zarządzającego obszaru biznes i finanse Wirtualnej Polski, a Sebastian Ogórek został redaktorem naczelnym serwisów Money.pl i WP Finanse. Mikołaj Kunica, który dotąd odpowiadał za te obszary, dostał propozycję objęcia nowo utworzonego stanowiska dyrektora programowego obszaru biznes i finanse.

Mikołaj Kunica dotychczas był dyrektorem zarządzającym obszaru biznes i finanse, a także redaktorem naczelnym Money.pl i WP Finanse. Rafał Warecki do tej pory zarządzał obszarem motoryzacji i technologii w WP Media, a Sebastian Ogórek był zaś wicenaczelnym serwisów Money.pl i WP Finanse. Rzecznik WP Michał Siegieda tłumaczy: – Dostosowaliśmy strukturę obszaru biznes i finanse do celów biznesowych WP Media.

Mikołaj Kunica, który jest na urlopie, nie chciał komentować tych informacji. W Wirtualnej Polsce zaczął pracować we wrześniu 2018 roku. Wcześniej przez cztery lata pracował jako dyrektor ds. komunikacji – najpierw w Polskich Inwestycjach Rozwojowych (obecnie Polski Fundusz Rozwoju), a później w Grupie Ergo Hestia. Poprzednio, przez ponad 20 lat, pracował w mediach, był reporterem m.in. „Wiadomości” TVP 1, „Faktów” TVN i sekcji polskiej BBC. W TVN CNBC był m.in. szefem zespołu reporterów.

Z danych Gemius/PBI wynika, że w czerwcu stronę główna WP.pl odwiedziło średnio 11,25 mln internautów (spadek o 0,76 proc. w porównaniu z majem).