Paweł Lisicki i Krzysztof Świątek wśród prowadzących „Sygnały Dnia” w Jedynce Polskiego Radia

Redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki oraz dziennikarz Krzysztof Świątek dołączyli do grona prowadzących „Sygnały Dnia” w radiowej Jedynce. Zmiana związana jest z okresem urlopowym, na razie nie wiadomo czy będą prowadzić audycje również po wakacjach.

Poranna audycja Polskiego Radia „Sygnały Dnia” jest nadawana od poniedziałku do soboty, od godziny 6.00 do 9.00. Do tej pory jej prowadzącymi byli Piotr Gociek, Katarzyna Gójska, Wiesław Molak, Krzysztof Grzesiowski, Henryk Szrubarz, Daniel Wydrych oraz Karolina Rożej.

W ubiegłym tygodniu jako prowadzący pojawili się: redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki oraz dziennikarz Krzysztof Świątek.

Monika Kuś z Polskiego Radia na zadane przez nas pytania stwierdziła, że „zmiany w obsadzie prowadzących „Sygnały dnia” są spowodowane sezonem urlopowym”. Na razie nie wiadomo czy Lisicki i Świątek będą prowadzić tę audycję również po wakacjach.

Paweł Lisicki jest również gospodarzem „Salonu politycznego Trójki” w PR III oraz programu „Komentarz dnia” w Jedynce PR (za Witolda Gadowskiego).

Krzysztof Świątek prowadzi poranny program „Śniadanie w Radiu Gdańsk” w gdańskiej rozgłośni Polskiego Radia, jest szefem redakcji publicystyki Polskiego Radia 24 oraz dziennikarzem TVP Info.

Udział Jedynki PR pod względem słuchania w okresie od kwietnia do czerwca 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 6,1 proc. (to spadek o 0,7 pkt. rok do roku).

W 2018 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. W br. planuje 62,05 mln zł straty.