O. Rydzyk apeluje o datki na nowy wóz TV Trwam

„Ofiary na pielgrzymce w małych, podpisanych kopertach”

o. Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk wezwał słuchaczy Radia Maryja do przekazywania datków, dzięki którym można spłacić kupiony za 5 mln zł wóz transmisyjny Telewizji Trwam.

Apel pojawił się w Radiu Maryja w niedzielę wieczorem podczas „Rozmów niedokończonych”, a także na stronie rozgłośni. Ma on związek z przygotowaniami do zaplanowanej na najbliższy weekend Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wtedy będzie można przekazywać pieniądze w kopertach na nowe auto, które też zostanie wtedy poświęcone.

– Dotychczasowy (wóz transmisyjny) ma już 16 lat i przynajmniej 700 tys. km przebiegu. Wyposażenie do transmisji jest już bardzo zużyte. Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego. Na ten samochód musieliśmy wziąć pożyczkę – mówi o. Tadeusz Rydzyk. W komunikacie poprosił też o mobilizację wszystkich słuchaczy i widzów i przybycie na niedzielną pielgrzymkę.

Opisał też sposób składania datków na wóz. – Ofiary składamy w małych namiotach pomiędzy namiotami Fundacji „Nasza Przyszłość”, w małych kopertach, podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem dla podziękowania – równocześnie zaznaczenia, że ofiara doszła. Wkładamy je do skarbon dostosowanych do małych, a nie wielkich kopert. Tej wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony – przekonywał. Apel pojawił się także na portalu RadioMaryja.pl.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TV Trwam miała 0,36 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,52 proc. rok wcześniej.

Na początku czerwca o pomoc do czytelników zwróciła się redakcja „Naszego Dziennika”. Zaapelowała, żeby promowali tytuł wśród znajomych i ułatwiali jego kupno, zaznaczając, że dalsze wydawanie pisma jest zagrożone z powody trudniej sytuacji Ruchu.