Marcin Tulicki nowym korespondentem TVP w Tbilisi

Marcin Tulicki

Marcin Tulicki zastąpi za miesiąc Marcina Mamonia na stanowisku korespondenta TVP w Tbilisi – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Mamoń po powrocie z placówki ma nadal pracować dla TAI.

Zmiana na stanowisku korespondenta ma dokonać się z dniem 1 sierpnia br. Marcin Tulicki jest reporterem „Wiadomości” TVP1. Jak się dowiadujemy, po wysłaniu go do Tblilisi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej nie planuje uzupełnień w zespole reporterskim.

Telewizja Polska uruchomiła placówkę w Tbilisi w sierpniu 2018 roku, w dziesiątą rocznicę ataku Rosji na Gruzję. Korespondent pracujący tam obsługuje region kaukaski i Bliski Wschód.

W połowie sierpnia ub. roku okazało się, że TVP wysyła w to miejsce Marcina Mamonia, dziennikarza, reżysera filmów dokumentalnych. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, po powrocie do Polski Marcin Mamoń może wzmocnić redakcję TAI, lub zostać skierowanym do pracy w osłabionej ostatnio redakcji dokumentu: tam na początku czerwca odwołany został dyrektor agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych, Krzysztof Karwowski. Zastąpiła go Irena Pręcikowski.

Marcin Tulicki do 2016 roku związany był z katowicką redakcją TVP, gdzie był m.in. reporterem serwisu „Aktualności” i autorem programu „Bez korekty”. W przeszłości związany był z gazetą „Wiadomości Zagłębia”. W styczniu 2016 roku pojawił się w redakcji „Wiadomości” razem z Jarosławem Olechowskim, Klaudiuszem Pobudzinem i Małgorzata Wiśniewską.

Główne wydanie „Wiadomości” w maju oglądało średnio w TVP1 i TVP Info 2,32 mln osób, o 18,5 proc. więcej niż w maju ub.r.