Zuzanna Falzmann skończyła pracę jako korespondentka TVP w USA, jesienią może trafić do „Panoramy”

Zuzanna Falzmann

Zuzanna Falzmann zakończyła pracę jako korespondentka Telewizji Polskiej w Waszyngtonie. Zaczyna teraz dwumiesięczny urlop, a w tym czasie zostanie ustalone, jaką funkcję będzie pełnić po powrocie do warszawskiej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Być może trafi do redakcji „Panoramy” – dowiaduje się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

O tym, że Falzmann wraca do kraju po 11 latach pracy w USA, napisaliśmy jako pierwsi w połowie maja. Dziennikarka – wcześniej związana m.in. z TV4 i TVN – w 2008 roku objęła placówkę w Waszyngtonie jako korespondentka Polsatu. Od 2016 roku pracuje za oceanem dla TVP.

Portal Onet.pl podał pod koniec maja, że po powrocie do kraju dziennikarka trafi do „Wiadomości” TVP1, ale wicedyrektor TAI Paweł Gajewski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zdementował tę informację. – Zuzanna to doskonała dziennikarka, której praca znacząco podnosi poziom i wartość merytoryczną programów informacyjnych TVP. Wkrótce wzmocni warszawską redakcję Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jednak na razie nie zdradzamy, w jakiej roli widzowie będą mogli ją zobaczyć – powiedział.

Falzmann we wtorek zaczęła dwumiesięczny urlop, po którym ma wrócić do Polski. Jednocześnie do Waszyngtonu wyleciał z Warszawy Rafał Stańczyk, który od 1 lipca ma ją zastąpić jako korespondent TVP.

– To był wyjątkowo intensywny czas. Ogrom fantastycznych wspomnień i doświadczeń – napisała na Twitterze dziennikarka, żegnając się ze Stanami. To był wyjątkowo intensywny czas. Ogrom fantastycznych wspomnień i doświadczeń. Tu tylko niewielki wycinek. Teraz czas na urlop. A już wkrótce nowe wyzwania. pic.twitter.com/XErPzjwUdH

— Zuzanna Falzmann (@zuzannafalzmann) 24 czerwca 2019

Co będzie dalej z Zuzanną Falzmann? Początkowo Telewizja Polska rzeczywiście miała pomysł, aby jeszcze latem podjęła pracę w „Wiadomościach” – dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl. Ostatecznie jednak sama dziennikarka miała wyrazić zastrzeżenia związane z presją pracy w tej redakcji.

TVP postanowiła więc, że Falzmann najpierw pójdzie na dwumiesięczny urlop (wcześniej planowano miesięczny), a w tym zostanie ustalone, jaką funkcję będzie pełniła w warszawskiej siedzibie TAI. Nieoficjalnie mówi się, że może trafić do redakcji „Panoramy”. Pewne jest, że na ekranie pojawi się nie wcześniej niż w pierwszych dniach września br. – dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. TVP Info miało 3,76 proc. udziału w rynku oglądalności, o 3,55 proc. więcej niż rok wcześniej. Z kolei główne wydanie „Wiadomości” w zeszłym miesiącu oglądało średnio w TVP1 i TVP Info 2,32 mln osób, o 18,5 proc. więcej niż w maju ub.r.