Ostatnio dodane

Rafał Stańczyk zastąpi Zuzannę Falzmann jako korespondent TVP w Waszyngtonie

Zuzanna Falzmann i Rafał Stańczyk

Zuzanna Falzmann, korespondentka Telewizji Polskiej w Waszyngtonie, w czerwcu wróci z USA do Polski i będzie pracować w warszawskiej redakcji TAI – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jej miejsce w USA ma zająć Rafał Stańczyk.

Falzmann pracuje w Waszyngtonie dla Telewizji Polskiej od 1 lipca 2016 roku. Wcześniej przez osiem lat korespondentką Telewizjii Polsat i szefem biura w Waszyngtonie. Realizowała materiały reporterskie m.in. dla Polsat News i „Wydarzeń” Polsatu.

Dziennikarka wcześniej związana była m. in. z TV4, Naszą TV i TVN. Była też gospodarzem studia Formuły 1 oraz realizowała nagrywany w Londynie program „VIP London Calling”.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, decyzję o powrocie podjęła sama Zuzanna Falzmann z powodów osobistych. – Zuzanna to doskonała dziennikarka, której praca znacząco podnosi poziom i wartość merytoryczną programów informacyjnych TVP. Wkrótce wzmocni warszawską redakcję Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jednak na razie nie zdradzamy, w jakiej roli widzowie będą mogli ją zobaczyć – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Gajewski, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Funkcję korespondenta TVP w Waszyngtonie obejmie natomiast Rafał Stańczyk. – Jest doświadczonym dziennikarzem, który wielokrotnie jako specjalny wysłannik relacjonował wydarzenia zza oceanem – mówi Paweł Gajewski.

Rafał Stańczyk jest związany z Telewizją Polską od ponad 10 lat. Jako reporter relacjonował m.in. konflikty w Afganistanie, Libii, Egipcie, Somalii i Sudanie Południowym, w Afganistanie przez ponad pół roku był na stałe jako korespondent. Prowadził też programy studyjne (m.in. „Wojsko polskie” w TVP1) i pasma informacyjne w TVP Info.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszym kwartale br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 230 547 widzów (3,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a udział stacji w rynku oglądalności – 3,3 proc.