Sześciu dziennikarzy Onetu nominowanych do Nagrody Dziennikarzy Małopolski

Dawid Serafin, Patryk Motyka, Janusz Schwertner, Paweł Czernich, Emilia Padoł i Bartosz Rumieńczyk - nominowani do XVI edycji Nagrody Dziennikarzy Małopolski

Dziennikarze Onetu Dawid Serafin, Patryk Motyka, Janusz Schwertner, Paweł Czernich, Emilia Padoł i Bartosz Rumieńczyk zostali nominowani do XVI edycji Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Rozdanie nagród nastąpi 11 maja.

Dawid Serafin został nominowany trzykrotnie w dwóch kategoriach. W kategorii „News” razem z Patrykiem Motyką za tekst „Przejęcie Wisły Kraków. W tle ziemia warta 100 mln złotych” oraz za tekst „Ciepła posada dla wiceprezydent Król”. W kategorii „Dziennikarstwo interwencyjne” wyróżniono go razem z Bartoszem Dybałą z „Gazety Krakowskiej” za tekst „Chirurg Jan S. unika więzienia. Wiemy gdzie przebywa”.

Janusz Schwertner w kategorii „News” otrzymał nominację za tekst „Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce”. Opisał w nim mobbing w stowarzyszeniu „Wiosna” kierowanym przez ks. Jacka Stryczka.

Kapituła Nagrody w kategorii „Publicystyka” wyróżniła nominacją Pawła Czernicha za cykl komentarzy poświęconych reformie edukacji i strajkowi nauczycieli.

W kategorii „Wywiad” doceniona została Emilia Padoł za rozmowę z pisarzem Włodkiem Goldkornem „Polska nie była macochą, tylko matką”.

Na Nagrodę Dziennikarza Małopolski w kategorii „Reportaż prasowy” może liczyć też Bartosz Rumieńczyk, wyróżniony za materiał „Chłopaki z jajami” o problemie raka jąder.